Tauron Ciepło dogadał się władzami miasta i przejmie kontrolę nad pogrążoną w problemach Energetyką Cieszyńską.
Tauron Ciepło dogadał się władzami miasta i przejmie kontrolę nad pogrążoną w problemach Energetyką Cieszyńską.
Kilkadziesiąt milionów złotych potrzebuje pilnie Energetyka Cieszyńska, aby mieszkańcy śląskiego miasta nie obawiali się o ciepłe kaloryfery nadchodzącej zimy. Nie będzie to możliwe, jeśli do porozumienia nie dojdą wspólnicy [...]
Unia Europejska chciałaby szybko realizować swoje cele klimatyczne dzięki rozwojowi OZE, elektromobilności czy bateryjnym magazynom energii. Niestety dostęp do surowców stosowanych w tych technologiach jest ograniczony, [...]
Dryf i brak decyzji co do kształtu i kierunku dalszej transformacji energetycznej jest niebezpieczny z perspektywy stabilności energetycznej kraju
Gaz, OZE, wodór i magazyny energii - tym największe firmy projektowo-inżynierskie chcą zastąpić węgiel, który przez ostatnią dekadę inwestycji w duże bloki energetyczne zapewniał im duże kontrakty.
Umowa nowej koalicji przewiduje, że „idealnie” byłoby wygasić elektrownie węglowe w 2030 r. Odejście od gazu ziemnego ma nastąpić w 2040. Według prognoz niemieckiego przemysłu transformacja klimatyczna będzie kosztować [...]
Komisja Europejska ogłasza plany zeroemisyjnego transportu, a Polska przetargi na budowę kolejnych magazynów paliw. Bieżące realia mocno rozjeżdżają się z ambitnymi planami polityki klimatycznej. Tymczasem na naftowych inwestycjach rosną [...]
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na transformację energetyczną ma wydać do 2030 r. 150 miliardów złotych. Mają być przeznaczone przede wszystkim na bezzwrotne dotacje. [...]
Globalna moc elektrolizerów do 2030 r. może sięgnąć co najmniej 54 GW. W projekcie "Polskiej strategii wodorowej" założono natomiast, że ich moc do tego czasu wyniesie 2 GW. [...]
UE zredukuje emisje CO2 do 2030 r. o co najmniej 55 proc. Polska walczyła o dodatkowe pieniądze na transformację energetyczną. Niewiele wskórała i może się okazać, [...]