Największe wątpliwości budzi kwestia przewlekłości postępowań administracyjnych, automatycznego wygaśnięcia umów przyłączeniowych. Ale w jeszcze jednej kwestii ustawodawca zastawił pułapkę sam na siebie
Największe wątpliwości budzi kwestia przewlekłości postępowań administracyjnych, automatycznego wygaśnięcia umów przyłączeniowych. Ale w jeszcze jednej kwestii ustawodawca zastawił pułapkę sam na siebie
Na posiedzenie sejmowych komisji w sprawie projektu zmian w podłączeniach do sieci resort energii przyszedł z poprawkami, ale to nie wystarczyło. Potrzebne dodatkowe konsultacje z inwestorami, [...]
Pełna sterowalność całego systemu elektroenergetycznego po dachy prosumentów przez operatora przesyłowego i wprowadzenie dynamicznych rozliczeń tam, gdzie się da - to podstawowe postulaty PSE wśród rekomendacji, wysłanych do rządu. [...]
Zagraniczna prasówka energetyczna: Biopaliwa padły ofiarą zielonej bańki; Chiny wydadzą krocie na wzmocnienie sieci; Producenci baterii przeliczyli się z optymizmem; Ceny litu szybko do rekordów nie wrócą.
Sieci elektroenergetyczne swoim budowniczym wysokich zarobków nie przynoszą, ale wciąż kuszą perspektywą wielomiliardowych inwestycji. Dlatego "sieciowy sen" chcą spełniać kolejni gracze.
Sektor energetyczny będzie miał trzech, a w porywach nawet czterech ministrów, którzy będą się nim zajmować. W rezultacie grozi nam kompletny paraliż decyzyjny.
Polska z Funduszu Modernizacyjnego ma do końca 2030 r. do wydania kilkanaście miliardów euro, które powinny trafić na nowe źródła energii, efektywność energetyczną, sieci.
Na inwestycje w sieci elektroenergetyczne w najbliższych latach popłyną miliardy złotych w formie dotacji. Kto dostanie te fundusze?
Według projektu Polityki Energetycznej Państwa do 2040 r. inwestycje w sieci energetyczne powinny do 2040 r. sięgnąć 500 mld zł. Czy to wystarczy, aby w perspektywie kilkunastu lat przyłączyć [...]
Zmiana ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie może przyspieszyć strategiczne inwestycje, ale została okrzyknięta przez ekologów "lex knebel".