Rząd chce zwiększyć ilość gazu sprzedawanego na giełdzie, bo myśli, że dzięki temu spadną ceny. To złudzenie: wszystkie części składowe ceny pozostaną te same. Nie znikną też antykonkurencyjne bariery [...]
Rząd chce zwiększyć ilość gazu sprzedawanego na giełdzie, bo myśli, że dzięki temu spadną ceny. To złudzenie: wszystkie części składowe ceny pozostaną te same. Nie znikną też antykonkurencyjne bariery [...]
Tydzień Energetyka: Coraz bliżej końca rynku gazu; Karta pomoże sieciom energetycznym; Niemcy dłużej pożyją z atomem
Niektórzy wierzą, że po likwidacji obliga giełdowego ceny prądu spadną jak jak po dotknięciu czarodziejskiej różdżki. Skończy się spekulacja i ceny "przykleją się do kosztów". [...]
Najwięksi odbiorcy gazu nie będą mieli już regulowanych administracyjnie cen gazu. Wkrótce oficjalnie poinformuje o tym Urząd Regulacji Energetyki. Kolejne grupy odbiorców będą stopniowo wychodzić spod parasola regulacji. [...]