Nawet jeśli przyszłością samochodów na baterie jest ich ładowanie w domach z własnych źródeł energii, to najpierw potrzebujemy w Polsce rozwiniętej sieci ogólnodostępnych stacji szybkiego ładowania. [...]
Nawet jeśli przyszłością samochodów na baterie jest ich ładowanie w domach z własnych źródeł energii, to najpierw potrzebujemy w Polsce rozwiniętej sieci ogólnodostępnych stacji szybkiego ładowania. [...]
KGHM chce zainwestować w polsko-niemiecki reaktor wysokotemperaturowy, tzw. DFR, produkujący prąd, ciepło i wodór. Projekt znalazł się na polskiej liście zgłoszonej do tzw. Planu Junckera. [...]
Zasilanie domu wyłącznie energią słoneczną i geotermalną jest możliwe. Udowadniają to Szwajcarzy, którzy od roku mieszkają w pierwszym takim wielorodzinnym budynku na świecie. Wykorzystane w nim technologie współtworzą naukowcy [...]
W poniedziałek odbyły się pierwsze przesłuchania projektantów polskiego samochodu elektrycznego. Pierwsze koncepcje już odpadły. We wtorek wieczorem jury wyłoni 10 finalistów, a we wrześniu, prawdopodobnie na gali transmitowanej na [...]
Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski zaprezentował wstępne założenia miksu energetycznego, które będą elementem strategii dla energetyki do 2030 roku. Można określić je tak: za 12 lat nadal królować będzie węgiel. [...]
W 2040 r. 54 proc. nowych samochodów będzie miało napęd elektryczny - przewiduje w najnowszym raporcie Bloomberg New Energy Finance i zaznacza, że aktualna prognoza jest o 19 pkt [...]
Za 1,3 mld zł poznańska spółka może postawić nową jednostkę opalaną śmieciami. Blok planował jeszcze poprzedni właściciel elektrowni w Połańcu, francuski Engie.
Za oceanem głośno o przejęciu światowego lidera usług w dziedzinie redukcji popytu na energię, amerykańskiego Enernoc, przez włoski koncern energetyczny Enel. - Warto zapytać, czy założyciele Enernoc odnieśli sukces. [...]
Trwa ocena aplikacji zgłoszonych do III edycji programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum Poland. Już niedługo dowiemy się, które startupy będą miały szansę szkolić się pod okiem specjalistów z PGNiG. [...]
Polskie firmy energetyczne chcą inwestować w polskie start-upy. Tymczasem zachodnioeuropejskie koncerny wydają setki milionów euro na dojrzałe już, choć niekoniecznie rentowne, firmy technologiczne. Która strategia okaże się lepsza?