Rosyjscy rządowi hakerzy prowadzą ataki na elektrownie atomowe i systemy energetyczne, a także na inną infrastrukturę krytyczną w USA i Europie – ostrzega Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) USA.
Rosyjscy rządowi hakerzy prowadzą ataki na elektrownie atomowe i systemy energetyczne, a także na inną infrastrukturę krytyczną w USA i Europie – ostrzega Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) USA.
Tajemniczy spadek częstotliwości w sieci energetycznej zelektryzował europejską opinię publiczną. Poszukiwania źródła zjawiska wiodą na Bałkany, gdzie kuleje współpraca państw, nawet w tak fundamentalnej kwestii jak sieć energetyczna.
Jeszcze w tym roku zostanie rozpisany przetarg na dostawę stacji ładowania aut elektrycznych o mocy dwukrotnie większej, niż jakakolwiek inna ładowarka w Polsce. Co ciekawe inwestycja sieci Greenway będzie [...]
Trwająca w całej Polsce fala mrozów nieuchronnie przełożyła się na sytuację w polskiej energetyce. Potrzebujemy w ostatnich dniach coraz więcej energii, by ogrzewać domy i firmy. [...]
Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek 5 lutego ustawę o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
DLA ABONENTÓW
Trwa trilog w sprawie nowelizacji dyrektywy o efektywności energetycznej budynków 2010/31/EU. Zmiany w projekcie dotyczą m.in. obowiązków nakładanych na deweloperów ws. budowy ładowarek do aut elektrycznych na parkingach.
Projekt ustawy o elektromobilności powstał po hasłem urynkowienia, ułatwień i ulg. Wciąż jednak zawiera zapisy, które zdaniem branży mogą prowadzić do zamykania istniejących już ładowarek. Jak to możliwe?
Przechodzący nad Europą orkan Grzegorz dostarczył w sobotę tyle energii, że wystarczyło jej do zasilenia prądem gospodarstw domowych 450 mln Europejczyków i większości polskiego przemysłu. [...]
O tym jak brak prądu w całym mieście wpływa na działanie wodociągów, w październiku przekonali się na własne oczy mieszkańcy 140-tysięcznej Zielonej Góry: najpierw nie było zasilania, [...]
DLA ABONENTÓW
Opublikowany został projekt ustawy wzmacniającej uprawnienia ministra energii wobec tzw. operatorów infrastruktury krytycznej. Czy to początek końca niezależności wielu OSD?