Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Sieci
  4. >
  5. Czy w nowych budynkach będą obowiązkowe ładowarki aut elektrycznych?

Czy w nowych budynkach będą obowiązkowe ładowarki aut elektrycznych?

Trwa trilog w sprawie nowelizacji dyrektywy o efektywności energetycznej budynków 2010/31/EU. Zmiany w projekcie dotyczą m.in. obowiązków nakładanych na deweloperów ws. budowy ładowarek do aut elektrycznych na parkingach.
Gniazdko1

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Polska energetyka po raz pierwszy nie zrealizowała takiej wielkości produkcji zielonej energii, jak to zakładał rząd. W tym roku ta produkcja spadnie, w przyszłym też. Prawdopodobne jest, że zdecydujemy się na płacenie wysokich kar.
colliery-north-star-277283 1920
Rada Ministrów przyjęła strategię dla górnictwa węgla kamiennego. Pracowano nad nią tak długo, że duża część założeń jest już nieaktualna, a niektóre są sprzeczne z prognozami polityki energetycznej państwa. Na szczęście nierentowne kopalnie są zamykane zgodnie z planem.
miningobrazek
Nissan opublikował właśnie cennik nowego leafa, najlepiej sprzedającego się auta elektrycznego na świecie. W cenę zakupu w Polsce wejdzie ponad 3 tys. zł do wydania w szybkich ładowarkach największej sieci w kraju - GreenWay. To oznacza ok. 15 tys. km jazdy za darmo albo... rok darmowego zasilania własnego domu.
nissan leaf v2g
Decyzja w sprawie budowy elektrowni jądrowej powinna zostać podjęta w I połowie 2018 r., a proces notyfikacji rynku mocy zakończony w I kw., poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.
atom-1222516 1920
Technologie wspiera: