Menu
Patronat honorowy Patronage

Czy w nowych budynkach będą obowiązkowe ładowarki aut elektrycznych?

Trwa trilog w sprawie nowelizacji dyrektywy o efektywności energetycznej budynków 2010/31/EU. Zmiany w projekcie dotyczą m.in. obowiązków nakładanych na deweloperów ws. budowy ładowarek do aut elektrycznych na parkingach.

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

Partnerzy portalu

Polska energetyka po raz pierwszy nie zrealizowała takiej wielkości produkcji zielonej energii, jak to zakładał rząd. W tym roku ta produkcja spadnie, w przyszłym też. Prawdopodobne jest, że zdecydujemy się na płacenie wysokich kar.

Partnerzy portalu

Rada Ministrów przyjęła strategię dla górnictwa węgla kamiennego. Pracowano nad nią tak długo, że duża część założeń jest już nieaktualna, a niektóre są sprzeczne z prognozami polityki energetycznej państwa. Na szczęście nierentowne kopalnie są zamykane zgodnie z planem.

Partnerzy portalu

Nissan opublikował właśnie cennik nowego leafa, najlepiej sprzedającego się auta elektrycznego na świecie. W cenę zakupu w Polsce wejdzie ponad 3 tys. zł do wydania w szybkich ładowarkach największej sieci w kraju - GreenWay. To oznacza ok. 15 tys. km jazdy za darmo albo... rok darmowego zasilania własnego domu.

Partnerzy portalu

Decyzja w sprawie budowy elektrowni jądrowej powinna zostać podjęta w I połowie 2018 r., a proces notyfikacji rynku mocy zakończony w I kw., poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.
Technologie wspiera:

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu