Inwestycje w energetykę w ciągu 20 lat powinny sięgnąć 400 mld zł. Pytanie czy powinniśmy te pieniądze wkładać w technologie, które w większości rozwiniętych krajów są uważane za schyłkowe?
Inwestycje w energetykę w ciągu 20 lat powinny sięgnąć 400 mld zł. Pytanie czy powinniśmy te pieniądze wkładać w technologie, które w większości rozwiniętych krajów są uważane za schyłkowe?
Prąd z dostawą na przyszły rok kosztował w czwartek najwięcej w historii polskiej giełdy energii. Bieżące ceny są jeszcze wyższe. Ostro drożeje także gaz. Wszystko wskazuje na to, [...]
Trzeci rok z rzędu wydatki na inwestycje w energetyce spadły. Staje się to głównie za sprawą sektora energii elektrycznej, gdzie mniejszą liczbę nowych mocy opartych na węglu, [...]
Gaz-System jako operator krajowego systemu przesyłowego oraz niezależny operator polskiego odcinka systemu gazociągów tranzytowych Jamał-Europa Zachodnia (czyli gazociąg jamalski) przeprowadzi aukcje rocznych przepustowości.
Po raz pierwszy limitami emisji CO2 zostanie objęty transport morski. Branża wprowadza alternatywne napędy, które ograniczą wykorzystanie ropy naftowej. W polskich stoczniach budowane są promy hybrydowe, wśród nich jednostka, [...]
W Europie diesle sprzedają się coraz gorzej. Rośnie za to popyt na duże auta benzynowe. W efekcie średnia emisja CO2 z nowych samochodów rośnie, zamiast spadać. [...]
Koncerny paliwowe na całym świecie szukają uzupełnienia swojego podstawowego biznesu opartego na ropie. Ich plany inwestycyjne naturalnie podążają w kierunku energetyki. Nowe elektrownie, technologie produkcji energii - to inwestycje, [...]
Od marca Litwa wprowadza przepis, który pozwoli władzom na sprawowanie kontroli nad dużymi kontraktami strategicznych spółek. Chodzi między innymi o transakcje na rynku energetycznym.
Orlen zrealizował plan wykupu akcji czeskiego Unipetrolu, co może wzmocnić rozwój segmentu petrochemicznego koncernu. To zdaniem ekspertów logiczne inwestycje, bo w długiej perspektywie rozwój aut elektrycznych wpłynie na rynek [...]