Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Technologia
  4. >
  5. Robot sam naładuje auto elektryczne

Robot sam naładuje auto elektryczne

Już niedługo nie będziemy musieli szukać miejsca przeznaczonego do ładowania auta elektrycznego, ładowarka znajdzie nas sama.
Genf Media Night

Podczas 88 salonu samochodowego w Genewie Volkswagen wspólnie z firmą Kuka specjalizującą się w produkcji urządzeń automatycznych, przedstawił  urządzenie o nazwie „CarLa”, czyli pierwszego mobilnego robota służącego do ładowania akumulatorów w samochodach elektrycznych. Takie całkowicie automatyczne roboty serwisowe przeznaczone zarówno do użytku publicznego, jak i prywatnego znacznie przyczynią się do wzrostu akceptacji dla samochodów z napędem elektrycznym. Gdy auto – w idealnym wypadku autonomicznie – zaparkuje, „CarLa” zasili go energią elektryczną samodzielnie.

Zobacz także: Samochód elektryczny naładujesz w trasie. Stacje paliw ruszają z inwestycjami

Ten wspólny projekt obydwu firm pokazuje jak szybko, łatwo i automatycznie można naładować akumulator elektrycznego auta. „CarLa” może stać się rozwiązaniem standardowym. Obydwie firmy zamierzają rozszerzyć współpracę badawczą i wdrożyć to urządzenie do produkcji pilotażowej.

Genf Media Night „Tylko wtedy, gdy użytkownicy będą mogli zasilić swój samochód w energię elektryczną szybko, łatwo i bezpiecznie, zaakceptują tę technologię. Jestem przekonany, że przyszłość należy do takich robotów jak „CarLa”. Cieszę się, że Kuka i Volkswagen mogą być pionierami w tej dziedzinie”, stwierdził Müller.

Czytaj także: Mapa stacji ładowania samochodów elektrycznych w Polsce

Źródło: Volkswagen Group Polska

Elektromobilność napędza:
Technologie wspiera:
Zielone technologie rozwijają: