Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Artykuł sponsorowany
  4. >
  5. Jakie ogrzewanie w warsztacie?

Jakie ogrzewanie w warsztacie?

Materiał Partnera
Niska temperatura w warsztacie może skutecznie zniechęcić do pracy. Majsterkowanie w nieogrzanym pomieszczeniu wcale nie należy do najprzyjemniejszych. Jak ogrzać warsztat, kiedy urządziłeś go w garażu lub piwnicy, do którego nie dochodzi ogrzewanie centralne? Zastosuj najlepsze rozwiązania tego problemu, a odzyskasz radość z majsterkowania zimą.
ogrzewanie w warsztacie

Centralne ogrzewanie czy przenośne grzejniki?

Najlepszym miejscem na zorganizowanie warsztatu dla hobbysty majsterkowicza jest garaż lub piwnica. W tych miejscach spokojnie możesz ustawić swojego biurko, regały z narzędziami i akcesoriami. Podczas pracy domownicy nie będą Ci przeszkadzać. Problem może pojawić się zimą.

Garaż i piwnica, do których nie dochodzi ogrzewanie centralne zastosowane w domu, są problematyczne z kilku powodów. Przede wszystkim są to miejsca trudne do ogrzania. Wilgoć i chłód w piwnicy wynika z jej położenia poniżej poziomu ziemi. Garaż z kolei nie jest szczelnym pomieszczeniem. Ogrzewanie tych pomieszczeń nie byłoby zatem ekonomiczne. Ponadto ilość czasu, którą spędzasz w piwnicy i garażu, zazwyczaj stawia pod znakiem zapytania opłacalność instalowania ogrzewania centralnego.

Skoro przebudowa ogrzewania centralnego i objęcie nim garażu oraz piwnicy nie jest dobrym rozwiązaniem, co zrobić, aby w komfortowych warunkach pracować w warsztacie zimą? Rozwiązaniem są przenośne grzejniki. To dzięki nim podniesiesz temperaturę w warsztacie, kiedy w nim pracujesz. Możesz ustawić je tuż przy biurku, tak aby ciepłe powietrze ogrzewało przede wszystkim strefę, w której pracujesz.

Farelki i grzejniki konwektorowe – Jakie jest lepsze ogrzewanie warsztatu?

ogrzewanie w warsztacie

Jednym z popularniejszych grzejników jest farelka. To znane od dawna urządzenie zasilane jest energią elektryczną. Farelki są zazwyczaj niewielkich rozmiarów, co wpływa na mniejszą wydajność. Wyposażone są w spiralę grzewczą, która rozgrzewając się, emituje ciepłe powietrze do otoczenia. Farelki są także znane ze swojej mało ekonomicznej pracy. Pobierają bardzo dużo energii elektrycznej, co generuje duże opłaty za ogrzewanie. Aby nieco je zmniejszyć, warto wybierać farelki elektryczne z ceramiczną spiralą grzewczą, która wolniej traci temperaturę.

Jeśli w swoim warsztacie spędzasz sporo czasu, lepszym rozwiązaniem są grzejniki konwektorowe. Mają one znacznie większą powierzchnię grzewczą i są wydajniejsze. Możesz nimi ogrzać pomieszczenie o powierzchni nawet 20 m2. Zasilane są energią elektryczną. Możesz jednak swobodne programować ich pracę, wybierając czas i moc grzania. Ponadto grzejniki dzięki systemowi grzałek i wiatraków, które wciągają zimne powietrze i wypuszczają ciepłe od góry, zachowują chłodną obudowę. Niweluje to ryzyko oparzeń.

Technologie wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Polski offshore wspiera:
Technologie wspiera:
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Umowa Społeczna z górnikami już nieaktualna; Parlament Europejski zatwierdza koniec aut spalinowych w 2035 r.; Popyt na gaz spada, ceny także; Tauron robi interes życia na węglu; Planu finansowania atomu nie ma, ale jest zespół; Rosną koszty brytyjskiej elektrowni atomowej
PGG
Elektromobilność napędza: