Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Liderzy polskiej gospodarki na konferencji “Prognozujemy przyszłość w energetyce”

Liderzy polskiej gospodarki na konferencji “Prognozujemy przyszłość w energetyce”

Obchodząca w tym roku 25 lecie działalności Agencja Rynku Energii S.A.zaprosiła liderów polskich spółek energetycznych i przedstawicieli administracji rządowej do debaty nad kształtem polskiej energetyki pod koniec trwającej transformacji energetycznej. 19 maja w Warszawie odbędzie się konferencja branżowa “Prognozujemy przyszłość w energetyce”.
ARE.2022.02.22.konferencja.social.01a TWITTER-1500×500

“Kiedy wydawało się, że o trwającej transformacji energetycznej powiedziano już wszystko, przyszedł 24 lutego i wszystko na naszych oczach się zresetowało. Od momentu, kiedy polski rząd zmienił założenia naszej strategii energetycznej pojawiła się przestrzeń na nowe pytania o kierunek rozwoju sektora. Majowa konferencja ARE będzie próbą poszukiwania odpowiedzi na nowe pytania, które wynikają z wojny i nowej definicji bezpieczeństwa energetycznego Polski” mówi Artur Olszewski, prezes Zarządu ARE S.A.

ARE 2022 04 12 banner 970×300 01a Obszar roboczy 1

Wśród debat i paneli będą również dane statystyczne przygotowane przez analityków Agencji Rynku Energii

“Elektromobilność w Polsce – szanse i potencjalne zagrożenia rozwoju” to jedna z prezentacji przygotowanych przez analityków Agencji Rynku Energii, która omówiona zostanie podczas konferencji 19 maja. Tematem tego panelu będzie ocena obecnego stanu elektromobilności w Polsce i potencjalne kierunki jej rozwoju. W szczególności poruszone zostaną główne zagadnienia elektromobilności, czyli:

Jak bardzo się opłaca?

Na jakim etapie rozwoju emobility w porównaniu z UE jest Polska?

Jaka jest przyszłość rozwoju emobility?

Jakie bariery utrudniają dalszy lub szybszy rozwój elektromobilności?

Prezentacji towarzyszyć będzie dyskusja o wyzwaniach jakie stoją przed polską elektromobilnością.

To jednak nie jedyna dyskusja przygotowana z myślą o uczestnikach konferencji “Prognozujemy przyszłość w energetyce”. Cały program znajdą Państwa na stronie

https://www.are.waw.pl/konferencja

Jak dołączyć do konferencji i zarezerwować miejsce?

Odsyłamy na oficjalną stronę internetową wydarzenia – http://www.are.waw.pl/konferencja – na stronie oprócz programu konferencji, zestawienia panelistów, znajdziemy formularz rejestracyjny.

Patronem medialnym wydarzenia jest portal WysokieNapiecie.pl

Spółka IRL Polska, należącej do rosyjskiego giganta Inter RAO, straciła w środę dostęp do polskiego rynku energii elektrycznej. Całkowicie wstrzymana została też praca spółki gazowej Novatek i dostawców węgla – SUEK oraz KTK. To efekty wdrażania przez Polskę sankcji wobec rosyjskich spółek. Nie wszystkie zostały do końca przemyślane, bo część rodzin została bez ogrzewania, ciepłownie bez węgla, a pracownicy bez pensji. Rząd będzie musiał zmodyfikować sankcje?
gaz kurek
Rynek energii rozwija:
Prawdopodobnie wśród nich jest węgierski MVM, niewykluczone, że także austriacki OMV, zastanawiają się włoski ENI i niemiecko-fiński Uniper. Bruksela przypomniała, że płacenie w rublach jest złamaniem sankcji, ale sytuacja prawna jest niejasna.
gaz rura
Prawie 189 mln zł dopłaty do budowy węglowej elektrociepłowni w Puławach chce Polimex Mostostal od Grupy Azoty - o ponad 150 mln zł więcej niż ledwie kilka miesięcy wcześniej. Kwestią czasu jest pojawienie się roszczeń dotyczących bloków gazowych dla PGE w Dolnej Odrze i Czechnicy.
Wizualizacja nowych bloków w Elektrowni Dolna Odra. Fot. PGE
Wizualizacja nowych bloków w Elektrowni Dolna Odra. Fot. PGE
Polska i Bułgaria padły pierwszymi ofiarami ukazu Władimira Putina o obowiązkowych płatnościach za gaz za pośrednictwem Gazprombanku. Rano 27 kwietnia 2022 roku Gazprom obydwu krajom zakręcił przysłowiowe kurki z gazem bo odmówiły płacenia w rublach
Gaz