Branża szykuje się na sankcje i szuka logistyki dla dostaw z Zachodu. Powtórki błędów z embarga na węgiel uda się (chyba) uniknąć.
Branża szykuje się na sankcje i szuka logistyki dla dostaw z Zachodu. Powtórki błędów z embarga na węgiel uda się (chyba) uniknąć.
Tydzień Energetyka: USA, Korea Płd czy Francja; Złagodzenie 10H utknęło w Sejmie; Rząd oszczędza prąd, ale nie budżet; Bruksela pokazała plan na kryzys; Niemcy nacjonalizują rafinerię Rosneftu.
Spółka IRL Polska, należącej do rosyjskiego giganta Inter RAO, straciła w środę dostęp do polskiego rynku energii elektrycznej. Całkowicie wstrzymana została też praca spółki gazowej Novatek i dostawców węgla [...]
Rosja specjalnie nie odczuje amerykańskiego embarga na import rosyjskiej ropy. Ani jedna ani druga strona nie są dla siebie znaczącymi partnerami w handlu ropą. Na razie wydaje się, [...]