Jak nie pandemia i wojna, to turbina i kocioł. Problemy na budowie w puławskich Azotach sprawiają, że będzie to nie tylko ostatni nowy blok węglowy w Polsce, [...]
Jak nie pandemia i wojna, to turbina i kocioł. Problemy na budowie w puławskich Azotach sprawiają, że będzie to nie tylko ostatni nowy blok węglowy w Polsce, [...]
Już od ubiegłego roku wiadomo, że węglowa elektrociepłownia w puławskich Azotach nie będzie gotowa w październiku 2022 r., a koszt inwestycji przewyższy planowane 1,2 mld zł. [...]
Prawie 189 mln zł dopłaty do budowy węglowej elektrociepłowni w Puławach chce Polimex Mostostal od Grupy Azoty - o ponad 150 mln zł więcej niż ledwie kilka miesięcy wcześniej. [...]
Budowie nowej elektrociepłowni w Grupie Azoty Puławy, czyli ostatniej w polskiej energetyce inwestycji duży w blok węglowy, zawsze towarzyszyło sporo emocji. Ujawnione w listopadzie duże opóźnienie przedsięwzięcia może przyprawić [...]
Budowa bloku 100 MW w Puławach - ostatnia duża inwestycja w polskiej energetyce węglowej - wkrótce będzie zbliżać się do półmetka realizacji. Jednak już teraz inwestor, czyli Grupa Azoty, [...]
Premier chce wizji energetyki jądrowej. Tylko czy w dzisiejszych warunkach jest ona w ogóle możliwa?