Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & OZE POWER

Konferencja Energetyczna EuroPOWER & OZE POWER

Konferencja Energetyczna EuroPOWER & OZE POWER od początku  powstania stawia sobie za cel mówienie o najbardziej aktualnych wyzwaniach i problemach dotyczących sektora energetycznego w Polsce oraz w regionie CEE. Co pół roku wszyscy kluczowi przedstawiciele branży gromadzą się, aby wspólnie przedyskutować najważniejsze aspekty funkcjonowania i rozwoju branży energetycznej.
EUROPOWER-OZEPOWER-800×480-data-logo-miejsce-v1


Organizowane przez MMC Polska wydarzenie, jest najważniejszą konferencją energetyczną  w kraju. Naszą misją jest stworzenie efektywnej platformy dialogu będącej miejscem konsultacji społecznych przedstawicieli rządu ze wszystkimi reprezentantami branży. Tworząc program wydarzenia bierzemy pod uwagę aktualną sytuację ekonomiczno-polityczną, aby mówić o najbardziej aktualnych wyzwaniach przed którymi stoi cały sektor. Do wyzwań tych należą m.in.: rozwój wielkoskalowych farm fotowoltaicznych, energetyki wiatrowej, nowoczesnego i efektywnego ciepłownictwa,  energetyki rozproszonej, cyfryzacji i wszystkich nowoczesnych technologii dla sektora.

Zakres tematyczny Konferencji współtworzony jest wspólnie przez Rady Programowe Euro POWER & OZE POWER. W jej skład wchodzą prezesi i członkowie zarządów kluczowych dla rynku podmiotów, reprezentanci administracji centralnej, regulator, przedstawiciele świata nauki i stowarzyszeń branżowych, którzy wspólnie wpływają na kształt przyszłości energetyki i polskiej gospodarki.

Najnowsza, ambitniejsza wersja Krajowego Planu dla Energii i Klimatu przewiduje, że już w 2030 r. zużycie węgla kamiennego w energetyce spadnie o połowę
moce prognoza miks energetyczny kpik 2040 07 2024
W USA będą jeździć atomowe pociągi, a nowe kanadyjskie małe reaktory w Steelwill i Sharpmeadow powstaną już w 2027 r. Satyryczny Przegląd Energetyczny prof. Konrada Świrskiego.
Depositphotos 133677420 XL
Technologie wspiera:
Zielone technologie rozwijają: