Ponad trzy miliony czytelników WysokieNapiecie.pl

Ponad trzy miliony czytelników WysokieNapiecie.pl

Portal WysokieNapiecie.pl w 2021 roku kolejny raz zwiększył liczbę czytelników i odsłon. Poszerzyliśmy także redakcję, a nasi dziennikarze odebrali kolejne narody. Na ten rok szykujemy kolejne zmiany.

Od blisko dziewięciu lat, kiedy powstało WysokieNapiecie.pl, każdy kolejny rok przynosi nam wzrost liczby czytelników i tak było także w 2021 roku. Nasze artykuły bezpośrednio na WysokieNapiecie.pl przeczytało ponad 3,3 milionów unikalnych użytkowników – o ponad 900 tysięcy więcej niż rok wcześniej. Do 18,3 milionów wzrosła także liczba wygenerowanych odsłon serwisu – wynika z danych Google Analytics.

Poszerzyliśmy także skład redakcji. Do zespołu dołączył Tomasz Elżbieciak, przez całą poprzednią dekadę związany z serwisem wnp.pl. Tomek od czerwca pisze u nas o budownictwie w branży energetycznej. Do grona współpracowników dołączyła z kolei nasza korespondentka z Chin, Yuan Ye.

Nasi dziennikarze i cała redakcja ponownie zostali także docenieni przez organizacje branżowe. Jesienią Magdalena Skłodowska została uhonorowana przez Polskie Stowarzyszenie Fotowoltaiki, a cała redakcja WysokieNapiecie.pl oraz Bartłomiej Derski odebrali dwie nagrody w konkursie e-Mobility Media Awards organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych i Press-Service.

Stale poszerzamy także liczbę użytkowników mediów społecznościowych zainteresowanych naszymi artykułami. W 2021 roku nasze posty dotarły do ponad 726 tysięcy użytkowników Facebooka, liczba osób śledzących nasz profil na tej platformie przekroczyła 35 tys. Z kolei nasz profil na Twitterze śledzi już blisko 10 tys. osób. Cotygodniowy newsletter dociera zaś do blisko 24 tys. zapisanych subskrybentów.

Przez miniony rok nasi dziennikarze blisko sto razy gościli na łamach gazet i serwisów internetowych oraz falach rozgłośni radiowych i telewizyjnych innych mediów, tłumacząc zagadnienia związane ze zmianą systemu rozliczania prosumentów, przyczynami wzrostów cen energii czy rozwoju elektromobilności. Nasze artykuły i wypowiedzi naszych dziennikarzy przedrukowywały lub cytowały m.in. Politico Europe, Polskie Radio, TOK FM, Radio Zet, RMF FM, TVN, TVN Turbo, Polsat, Dziennik Gazeta Prawna, Rzeczpospolita, Fakt, Super Express, Polityka, Newsweek, Business Insider i wiele innych.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się także grudniowy dodruk książki "Wiek energetyków" autorstwa Rafała Zasunia i Bartłomieja Derskiego. Cały tegoroczny nakład blisko tysiąca egzemplarzy rozszedł się w rekordowym tempie 48 godzin.

W tym roku nie zamierzamy zwalniać tempa. Wkrótce powinna ruszyć odświeżona odsłona WysokieNapiecie.pl z bardziej przejrzystą stroną główną i nowymi funkcjonalnościami, takimi jak np. mapa cen energii elektrycznej w całej Europie, tworzona przez utalentowany zespół analityków rynku energii młodego pokolenia, w skład którego wchodzą Kamil Maziarz, Tomi Wójtowicz, Adam Marek, Jakub Kozłowski i Maciej Szybiak. Obyśmy w tym roku nie musieli jednak śledzić jej z takim przerażeniem, jak w 2021 roku.

Rynek energii wspiera

PGE

Zobacz także...

Komentarze

Patronat honorowy

Partnerzy portalu

PGE PSE