Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Rynek
  4. >
  5. Ponad trzy miliony czytelników WysokieNapiecie.pl

Ponad trzy miliony czytelników WysokieNapiecie.pl

Portal WysokieNapiecie.pl w 2021 roku kolejny raz zwiększył liczbę czytelników i odsłon. Poszerzyliśmy także redakcję, a nasi dziennikarze odebrali kolejne narody. Na ten rok szykujemy kolejne zmiany.
wyniki wysokienapiecie pl 2021 odslon uzytkownikow

Od blisko dziewięciu lat, kiedy powstało WysokieNapiecie.pl, każdy kolejny rok przynosi nam wzrost liczby czytelników i tak było także w 2021 roku. Nasze artykuły bezpośrednio na WysokieNapiecie.pl przeczytało ponad 3,3 milionów unikalnych użytkowników – o ponad 900 tysięcy więcej niż rok wcześniej. Do 18,3 milionów wzrosła także liczba wygenerowanych odsłon serwisu – wynika z danych Google Analytics.

wyniki wysokienapiecie pl 2021 odslon uzytkownikow

Poszerzyliśmy także skład redakcji. Do zespołu dołączył Tomasz Elżbieciak, przez całą poprzednią dekadę związany z serwisem wnp.pl. Tomek od czerwca pisze u nas o budownictwie w branży energetycznej. Do grona współpracowników dołączyła z kolei nasza korespondentka z Chin, Yuan Ye.

Nasi dziennikarze i cała redakcja ponownie zostali także docenieni przez organizacje branżowe. Jesienią Magdalena Skłodowska została uhonorowana przez Polskie Stowarzyszenie Fotowoltaiki, a cała redakcja WysokieNapiecie.pl oraz Bartłomiej Derski odebrali dwie nagrody w konkursie e-Mobility Media Awards organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych i Press-Service.

Stale poszerzamy także liczbę użytkowników mediów społecznościowych zainteresowanych naszymi artykułami. W 2021 roku nasze posty dotarły do ponad 726 tysięcy użytkowników Facebooka, liczba osób śledzących nasz profil na tej platformie przekroczyła 35 tys. Z kolei nasz profil na Twitterze śledzi już blisko 10 tys. osób. Cotygodniowy newsletter dociera zaś do blisko 24 tys. zapisanych subskrybentów.

Przez miniony rok nasi dziennikarze blisko sto razy gościli na łamach gazet i serwisów internetowych oraz falach rozgłośni radiowych i telewizyjnych innych mediów, tłumacząc zagadnienia związane ze zmianą systemu rozliczania prosumentów, przyczynami wzrostów cen energii czy rozwoju elektromobilności. Nasze artykuły i wypowiedzi naszych dziennikarzy przedrukowywały lub cytowały m.in. Politico Europe, Polskie Radio, TOK FM, Radio Zet, RMF FM, TVN, TVN Turbo, Polsat, Dziennik Gazeta Prawna, Rzeczpospolita, Fakt, Super Express, Polityka, Newsweek, Business Insider i wiele innych.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się także grudniowy dodruk książki „Wiek energetyków” autorstwa Rafała Zasunia i Bartłomieja Derskiego. Cały tegoroczny nakład blisko tysiąca egzemplarzy rozszedł się w rekordowym tempie 48 godzin.

W tym roku nie zamierzamy zwalniać tempa. Wkrótce powinna ruszyć odświeżona odsłona WysokieNapiecie.pl z bardziej przejrzystą stroną główną i nowymi funkcjonalnościami, takimi jak np. mapa cen energii elektrycznej w całej Europie, tworzona przez utalentowany zespół analityków rynku energii młodego pokolenia, w skład którego wchodzą Kamil Maziarz, Tomi Wójtowicz, Adam Marek, Jakub Kozłowski i Maciej Szybiak. Obyśmy w tym roku nie musieli jednak śledzić jej z takim przerażeniem, jak w 2021 roku.

rdn ceny energii s 01 2021

Rynek energii rozwija:
Tydzień Energetyka: Ceny gazu na światowych giełdach wreszcie spadają; Ile wyniesie podwyżka taryf gazowych dla spółdzielni; Górnicy rzucą się na tory 4 stycznia; Już 20 mln zł kosztów sporu RP z australijskimi górnikami
kaloryfer podzielniki ciepła
Rynek energii rozwija:
Europa musi 25-krotnie zwiększyć moc zainstalowaną w morskich wiatrakach, aby osiągnąć neutralność klimatyczną w 2050 r. Nie będzie to możliwe bez rozwoju infrastruktury portowej, w którą w tej dekadzie trzeba zainwestować nawet 6,5 mld euro. Nie dość, że polskie plany dotyczące portów są spóźnione, to ich realizacja utknęła na politycznej mieliźnie.
Gdynia Port Aerial View. Baltic Container Terminal in Gdynia Har
Gdynia Port Aerial View. Baltic Container Terminal in Gdynia Harbour from Above. Pomeranian Voivodeship, Poland.
Zmiany w systemie wsparcia prosumentów, które zaczną się 1 kwietnia2022 roku, mocno ograniczą zainteresowanie fotowoltaiką klientów z domów jednorodzinnych. Rośnie natomiast zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii ze strony firm, zarówno dużych, jak i małych. Inwestują w fotowoltaikę i liczą na odblokowanie nowych projektów wiatrowych.
fotowoltaika ludzie dach pv oze
engineer team working on replacement solar panel in solar power plant;engineer and electrician team swapping and install solar panel after solar panel voltage drop