Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Rynek
  4. >
  5. Wspomnienie o Piotrze Rudzińskim

Wspomnienie o Piotrze Rudzińskim

Po […]
znicz

Po długiej chorobie odszedł od nas wspaniały człowiek i świetny menedżer. Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Wrocławskiej oraz wielu studiów podyplomowych związanych tematycznie z rynkami energii elektrycznej. Spot Market Trader rynku SPOT Giełdy Towarowej. Zaangażowany w tworzenie Rynku Energii najpierw jako jego uczestnik, a później uznany ekspert. Spotkanie z energetyką rozpoczął w Zakładzie Energetycznym Wałbrzych S.A. gdzie odpowiadał za tworzenie taryf za energię elektryczną i optymalizację portfela zakupowego.

Aktywnie uczestniczył w procesie rozdziału obrotu energii elektrycznej od jej dystrybucji współtworząc spółkę obrotu EnergiaPro Gigawat we Wrocławiu, w której był Wiceprezesem Zarządu. Pracował też w spółkach związanych z obrotem energią – ENION Energia w Krakowie, TAURON Sprzedaż w Krakowie. W Vortex Energy w Szczecinie pełnił funkcję Członka Zarządu który również zajmował się technicznym zarządzaniem farmami wiatrowymi oraz wdrażaniem systemu bilingowego. Opracował metodologię pomiaru ryzyka cenowego. Swoją karierę zawodową zakończył w Tauron Ekoenergia sp. z o.o. na stanowisku Dyrektora Departamentu Zarządzania Technicznego i Optymalizacji, który tworzył.

Wykształcił  wielu pracowników odnajdujących się w wielu firmach pracujących w obrocie energią elektryczną. Zaangażowany, kompetentny, błyskotliwy i niezwykle inteligentny. Jego odejście jest dużą stratą dla energetyki.

Pozostawił w żalu żonę i dwie córki. Miał tylko 65 lat.

Rynek energii rozwija:
Krajowy Plan Odbudowy miał rozdysponować miliardy euro na transformację energetyczną. Brak tych pieniędzy znacznie utrudni realizację inwestycji w polską infrastrukturę dla morskich farm wiatrowych czy modernizację sieci. Tymczasem rząd planuje powołanie nowego Funduszu Transformacji Energetycznej, który będzie dysponował całkiem sporą sumą- co najmniej 80 mld zł do 2031 r.
sieci oze wiatr trawa lidka
Zielone technologie rozwijają:
Rynek energii rozwija:
Technologie wspiera:
Materiał Partnera
2 listopada rusza Program „GROSIKOWE” z udziałem Kamila Grosickiego w roli Ambasadora. W tym programie każdy klient może dodatkowo, poza aktualnym dofinansowaniem rządowym zyskać rabat w wysokości 1000 zł.!
grosicki panele pv
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Tydzień Energetyka: Wyższe hurtowe ceny gazu nie przełożą się całkowicie na taryfy dla gospodarstw domowych w przyszłym roku; Nowe zasady rozliczeń dla prosumentów uchwalone; Anna Moskwa ministrem klimatu i środowiska; 174 mln zł dla stacji ładowania aut elektrycznych i wodorowych w Polsce
gaz palnik
Rynek energii rozwija: