Menu
Patronat honorowy Patronage

Co dalej z zasadą 10H ograniczającą budowę farm wiatrowych?

Do końca roku rząd miał złagodzić zakaz budowy nowych turbin wiatrowych na lądzie. Po roku prac nad ustawą zmienił się jednak minister odpowiedzialny za projekt, a do prac włączyła się kolejna instytucja państwowa, która przekonuje, że rząd nie może się przyznać do błędu.

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

Partnerzy portalu

Materiał Partnera
Jinko Solar, tak samo jak FlexiPower Group kojarzy się z jakością i dobrą ceną, która idzie w parze. Nic dziwnego, że ich drogi się w końcu przecięły. Od połowy września było to już pewne, Jinko Solar za pośrednictwem FlexiPower Group wprowadza do Polski moduły pv nowej generacji.
Zielone technologie rozwijają:

Partnerzy portalu

Zapasy węgla kamiennego przy kopalniach przekroczyły już 7,9 mln ton i są najwyższe od 5 lat, chociaż już dawno kopalnie miały się nimi „zatkać”. Tymczasem to nawet nie połowa wszystkich zwałów węgla w Polsce. Rząd chce jednak utrzymać wydobycie jeszcze przez lata. Jeżeli ma się to udać, musiałoby się znaleźć miejsce na zwałowanie… kolejnych 100 mln ton i 25 mld zł na ich skup w ciągu 6 lat. Wydobycie będzie więc ograniczane, razem z nim zatrudnienie a kopalnie "zamkną się same"

Partnerzy portalu

Coraz częściej firmy chcą inwestować we własne źródła energii. Naturalnym wyborem są panele fotowoltaiczne, które można szybko i łatwo zamontować, ale też dofinansowanie można dostać na inwestycje w kogenerację, małe elektrownie wiatrowe, modernizację elektrowni wodnych. Wsparcie różni się w zależności od województw.
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:

Partnerzy portalu

Rafał Zasuń w rozmowie z dziennikarzem inn:Poland odpowiadał na pytanie dotyczące stanu polskiego górnictwa oraz ostatnich rozmów górniczych związkowców z rządem

Partnerzy portalu