Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Prawo(OLE)
  4. >
  5. Co dalej z zasadą 10H ograniczającą budowę farm wiatrowych?

Co dalej z zasadą 10H ograniczającą budowę farm wiatrowych?

Do końca roku rząd miał złagodzić zakaz budowy nowych turbin wiatrowych na lądzie. Po roku prac nad ustawą zmienił się jednak minister odpowiedzialny za projekt, a do prac włączyła się kolejna instytucja państwowa, która przekonuje, że rząd nie może się przyznać do błędu.
Farma wiatrowa w Lipnikach

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Materiał Partnera
Jinko Solar, tak samo jak FlexiPower Group kojarzy się z jakością i dobrą ceną, która idzie w parze. Nic dziwnego, że ich drogi się w końcu przecięły. Od połowy września było to już pewne, Jinko Solar za pośrednictwem FlexiPower Group wprowadza do Polski moduły pv nowej generacji.
panele pv fotowoltaiczne prawo
Zielone technologie rozwijają:
Zapasy węgla kamiennego przy kopalniach przekroczyły już 7,9 mln ton i są najwyższe od 5 lat, chociaż już dawno kopalnie miały się nimi „zatkać”. Tymczasem to nawet nie połowa wszystkich zwałów węgla w Polsce. Rząd chce jednak utrzymać wydobycie jeszcze przez lata. Jeżeli ma się to udać, musiałoby się znaleźć miejsce na zwałowanie… kolejnych 100 mln ton i 25 mld zł na ich skup w ciągu 6 lat. Wydobycie będzie więc ograniczane, razem z nim zatrudnienie a kopalnie "zamkną się same"
zapasy wegla kamiennego gornictwo
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Rafał Zasuń w rozmowie z dziennikarzem inn:Poland odpowiadał na pytanie dotyczące stanu polskiego górnictwa oraz ostatnich rozmów górniczych związkowców z rządem
internet wmediach

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!