Menu
Patronat honorowy Patronage

Rząd pokazał projekt zmiany specustawy przesyłowej

Przygotowany przez pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury  energetycznej Piotra Naimskiego projekt został opublikowany i przesłany do 14-dniowych opiniowania i uzgodnień. Jako jeden z celów zmiany specustawy z 2015 r. wskazuje się przebudowę sieci pod morską energetykę wiatrową.

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Dominacja energetyki węglowej w Polsce musi się skończyć, a na jej miejsce wkracza już energetyka rozproszona oparta o źródła OZE w postaci lokalnych lub większych farm wiatrowych i fotowoltaicznych. System energetyczny musi uzupełniony niezawodnymi źródłami systemowymi. W najbliż­szym okresie będą to elektrownie gazowe, a w dalszej perspektywie elektrownie jądrowe nowego typu.
Z obecnych 19,5 GW elektrowni węglowych w 2040 r. ma zostać tylko 6 GW. Od 2030 r. Polacy przestaną palić węglem w miastach, a 10 lat później także na wsi.
Blue chip manager monitoring energy efficiency via a virtual control interface. Industry concept for efficient energy use, sustainability reporting, audit and rise in renewable power generation.
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają: