Plan dla polskiej energetyki trzeba było szybko wysłać do Komisji Europejskiej. Rząd przygotował więc dokument, który za kilka miesięcy będzie już nieaktualny. Ale jest w nim kilka ważnych szczegółów
Plan dla polskiej energetyki trzeba było szybko wysłać do Komisji Europejskiej. Rząd przygotował więc dokument, który za kilka miesięcy będzie już nieaktualny. Ale jest w nim kilka ważnych szczegółów
Ostateczna data zamknięcia kopalń PGG to 2049 r. Rząd i górniczy związkowcy uzgodnili, że do nierentownych jednostek dopłacą podatnicy. Musi się na to zgodzić jeszcze Komisja Europejska. [...]
Z obecnych 19,5 GW elektrowni węglowych w 2040 r. ma zostać tylko 6 GW. Od 2030 r. Polacy przestaną palić węglem w miastach, a 10 lat później także na [...]
Francja, USA i Korea Płd nie mają szans na rozwinięcie programu budowy elektrowni atomowych obecnego pokolenia. Liczenie na to, że kontrakt na budowę sześciu reaktorów w Polsce okaże się [...]
Ceny energii elektrycznej na warszawskiej giełdzie spadły w lutym do najniższego poziomu od kwietnia 2018 roku. I to pomimo najdroższego od lat węgla i wciąż wysokich cen uprawnień do [...]
Dokładnie 10 lat temu rząd zdecydował o rozpoczęciu przygotowań do budowy pierwszej elektrowni atomowej w Polsce. Koszty wkrótce przekroczą 1 mld zł, a termin uruchomienia elektrowni jest jeszcze odleglejszy, [...]
W poufnym dokumencie przesłanym Komisji Europejskiej, do którego dotarł portal WysokieNapiecie.pl, polski rząd po raz pierwszy przyznał, że nie osiągniemy planowanego udziału odnawialnych źródeł energii (OZE) w 2020 roku.
Inwestycje w energetykę w ciągu 20 lat powinny sięgnąć 400 mld zł. Pytanie czy powinniśmy te pieniądze wkładać w technologie, które w większości rozwiniętych krajów są uważane za schyłkowe?
Wszystkie funkcjonujące dziś w Polsce farmy wiatrowe trafią na złom do 2035 roku, a na ich miejsce nie powstaną już nowe wiatraki – przewiduje projekt „Polityki energetycznej Polski do [...]
DLA ABONENTÓW
Prawdopodobnie już w październiku projekt nowej polityki energetycznej państwa zostanie skierowany do konsultacji społecznych – zadeklarował przedstawiciel Ministerstwa Energii.