Menu
Patronat honorowy Patronage

Aukcje OZE 2021 – ministerstwo pokazało co i za ile chce zamówić

Ministerstwo Klimatu przedstawiło propozycję zakontraktowania podczas aukcji OZE w 2021 roku energii z nowych odnawialnych źródeł. Obserwator Legislacji Energetycznej podsumowuje kto i ile będzie mógł sprzedać.

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Zielone technologie rozwijają:
Materiał Partnera
Polski przemysł energochłonny zamierza przechodzić na częściowe zasilanie prądem z odnawialnych źródeł energii. Stawką jest zarówno obniżenie kosztów zakupu energii, jak również zmniejszenie wpływu na środowisko. W obu przypadkach chodzi o utrzymanie konkurencyjności na globalnym rynku.
Zielone technologie rozwijają:
Koncerny naftowe mocno ucierpiały w wyniku spadku popytu na ropę i być może najlepsze lata mają już za sobą. Z kolei rynek zielonej energii zaczyna kusić coraz bardziej. Tesla pokonała w lipcu giełdową wartością wartością Exxon, a bankierzy podliczają, że bezpieczniej jest teraz inwestować w projekty, które z ropą nie mają nic wspólnego.
Dziennikarz portalu WysokieNapiecie.pl opowiadał na antenie stacji Biznes24 o rezygnacji przez PGE z rozwoju sieci ładowania aut elektrycznych, doświadczeniach płynących z zakończonego właśnie eRajdu oraz polskich firmach zarabiających na elektromobilności w Europie.