Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Rynek
  4. >
  5. Ministerstwo Klimatu proponuje utrzymanie obowiązku OZE w 2021 r. na poziomie z 2020 r. 

Ministerstwo Klimatu proponuje utrzymanie obowiązku OZE w 2021 r. na poziomie z 2020 r. 

Ministerstwo Klimatu przekazało do konsultacji projekt rozporządzenia w sprawie wysokości tzw. obowiązku OZE na 2021 r. MK proponuje utrzymanie go na poziomie z 2020 r., ale zapowiada jednocześnie na 2022 r. zmianę, czyli w praktyce...
oze obowiazek

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Zielone technologie rozwijają:
Rynek energii rozwija:
Grupa Polsat będzie sprzedawała panele fotowoltaiczne w salonach Cyfrowego Polsatu i Plusa. Wejście Zygmunta Solorza na rynek mikroinstalacji to kolejna inwestycja miliardera w energetyce. Montażem instalacji fotowoltaicznych mieliby się zająć m.in. pracownicy należących do niego kopalń i elektrowni węglowych, przeznaczonych do likwidacji.
pv polsat cyfrowy oze dom
Partner działu Klimat:
Zielone technologie rozwijają:
Ministerstwo Klimatu przedstawiło nową wersję o ustawy promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych. Pół roku trwało zbieranie uwag do pierwotnej wersji projektu, przygotowanego przez resort aktywów państwowych. Zaprezentowana nowa wersja ustawy odpowiada na część zgłaszanych przez inwestorów postulatów i wprowadza nowe rozwiązania.
ozw wiatr offshore
PKN Orlen dostał warunkową zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Grupy Lotos. Ceną będzie sprzedaż części gdańskiej rafinerii, większości stacji paliw Lotosu, niemal wszystkich baz paliwowych gdańskiej spółki oraz części aktywów Orlenu. Na rynku paliw może pojawić się nowy silny gracz, a tymczasem Orlen po Lotosie zamierza przejąć Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.
BazyPaliw-Orlen Lotos PERN

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!