Prawie całkiem nowy zarząd Tauronu

Prawie całkiem nowy zarząd Tauronu

Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Filipa Grzegorczyka i Barbarę Piontek pogodził Wojciech Ignacok, który wczoraj został nowym prezesem spółki.

Klincz wokół nowego zarządu Tauronu trwał od końca czerwca. O fotel prezesa rywalizowali dotychczasowy szef spółki Filip Grzegorczyk oraz Barbara Piontek. Rada nadzorcza odłożyła decyzje na „po wyborach”.

Czytaj także: Kto będzie prezesem Tauronu? Na razie jest niespodzianka

Ignacok był dotychczas prezesem Geotermii Podhalańskiej. Pod jego rządami spółka ma niezaprzeczalne sukcesy, ale Tauron to jednak zupełnie inny kaliber firmy i problemów. Nowy prezes będzie musiał je zgłębiać niejako z marszu, bo czasu na zapoznanie się z sytuacją spółki nie ma dużo.

Wojciech Ignacok (pierwszy z lewej) na na konferencji klimatycznej w Bonn (tzw. pre-COP) w 2017 r.

Skąd się wziął nowy prezes? Część mediów wskazuje na jego powiązania z Tadeuszem Rydzykiem, ale wydaje się, że większe znaczenie miał tu inny fakt,  o którym słyszało WysokieNapiecie.pl - dobre relacje z prezesem PGE Wojciechem Dąbrowskim.

Czytaj także: Nowa miotła w Enei. Prezes Mirosław Kowalik podał się do dymisji

Oprócz Ignacoka do zarządu trafił też Jerzy Topolski, wiceprezes Tauron Dystrybucja. To długoletni pracownik spółki z krakowskiej dystrybucji, można się domyślać, że jego nominacja to m.in efekt listu sieciowców z „Solidarności” do premiera. W liście pracownicy Tauron Dystrybucja przypominali, że sieciowa część firmy jest dziś głównym dostarczycielem gotówki. Rentowna jest jeszcze część „zielona” czyli wiatraki. Pozostałe tj. konwencjonalne wytwarzanie oraz wydobycie niestety zakopują  pieniądze w szybach oraz palą nimi w kotłach.

Czytaj także: Na nowy zarząd Taurona jeszcze poczekamy

Ze starego zarządu został tylko wiceprezes ds. finansowych Marek Wadowski. Posady nie utrzymał Jarosław Broda, który dźwigał ciężar dokończenia piekielnie trudnych inwestycji w nowe bloki w Jaworznie i Stalowej Woli.

Rynek energii wspiera

PGE

Technologie dostarcza

Zobacz także...

Komentarze

Patronat honorowy

Partnerzy portalu

PGE PSE