Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Energetyka konwencjonalna
  4. >
  5. Węgiel kamienny
  6. >
  7. Prawie całkiem nowy zarząd Tauronu

Prawie całkiem nowy zarząd Tauronu

Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Filipa Grzegorczyka i Barbarę Piontek pogodził Wojciech Ignacok, który wczoraj został nowym prezesem spółki.
ignacok1
Wojciech Ignacok (pierwszy z lewej0 na konferencji klimatycznej w Bonn (tzw. pre-COP) w 2017 r.

Klincz wokół nowego zarządu Tauronu trwał od końca czerwca. O fotel prezesa rywalizowali dotychczasowy szef spółki Filip Grzegorczyk oraz Barbara Piontek. Rada nadzorcza odłożyła decyzje na „po wyborach”.

Czytaj także: Kto będzie prezesem Tauronu? Na razie jest niespodzianka

Ignacok był dotychczas prezesem Geotermii Podhalańskiej. Pod jego rządami spółka ma niezaprzeczalne sukcesy, ale Tauron to jednak zupełnie inny kaliber firmy i problemów. Nowy prezes będzie musiał je zgłębiać niejako z marszu, bo czasu na zapoznanie się z sytuacją spółki nie ma dużo.

ignacok1
Wojciech Ignacok (pierwszy z lewej) na na konferencji klimatycznej w Bonn (tzw. pre-COP) w 2017 r.

Skąd się wziął nowy prezes? Część mediów wskazuje na jego powiązania z Tadeuszem Rydzykiem, ale wydaje się, że większe znaczenie miał tu inny fakt,  o którym słyszało WysokieNapiecie.pl – dobre relacje z prezesem PGE Wojciechem Dąbrowskim.

Czytaj także: Nowa miotła w Enei. Prezes Mirosław Kowalik podał się do dymisji

Oprócz Ignacoka do zarządu trafił też Jerzy Topolski, wiceprezes Tauron Dystrybucja. To długoletni pracownik spółki z krakowskiej dystrybucji, można się domyślać, że jego nominacja to m.in efekt listu sieciowców z „Solidarności” do premiera. W liście pracownicy Tauron Dystrybucja przypominali, że sieciowa część firmy jest dziś głównym dostarczycielem gotówki. Rentowna jest jeszcze część „zielona” czyli wiatraki. Pozostałe tj. konwencjonalne wytwarzanie oraz wydobycie niestety zakopują  pieniądze w szybach oraz palą nimi w kotłach.

Czytaj także: Na nowy zarząd Taurona jeszcze poczekamy

Ze starego zarządu został tylko wiceprezes ds. finansowych Marek Wadowski. Posady nie utrzymał Jarosław Broda, który dźwigał ciężar dokończenia piekielnie trudnych inwestycji w nowe bloki w Jaworznie i Stalowej Woli.

Rynek energii rozwija:
Technologie wspiera:
Polska energetyka odchodząc od węgla będzie na pewno zużywać więcej gazu. Ale najważniejsze pytanie brzmi w jaki sposób będziemy ten gaz wykorzystywać. Czy musi spalany w wielkich elektrowniach, od których odchodzi się na Zachodzie?
default
Banner na porzuconej budowie elektrowni węglowej w Ostrołęce.
Serwis przytacza artykuł Bartłomieja Derskiego na temat wzrostu cen energii elektrycznej spowodowanego zalaniem elektrowni Bełchatów
internet wmediach
Serwisy powołują się na artykuł dziennikarza WysokieNapiecie.pl na temat małego zainteresowania dopłatami do aut elektrycznych.
media (2)