Polska energetyka odchodząc od węgla będzie na pewno zużywać więcej gazu. Ale najważniejsze pytanie brzmi w jaki sposób będziemy ten gaz wykorzystywać. Czy musi spalany w wielkich elektrowniach, [...]
Polska energetyka odchodząc od węgla będzie na pewno zużywać więcej gazu. Ale najważniejsze pytanie brzmi w jaki sposób będziemy ten gaz wykorzystywać. Czy musi spalany w wielkich elektrowniach, [...]
Państwowa energetyka znalazła się na granicy katastrofy. Stało się tak wskutek fatalnego doboru kadr i upolitycznienia zarządzania - pisze Jacek Szyke, jeden z nestorów polskiej energetyki, [...]