Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Prawo(OLE)
  4. >
  5. Sejm będzie zmieniał ustawę o wsparciu dla kogeneracji – chodzi o interpretację przepisów ws. jednostek gazowych

Sejm będzie zmieniał ustawę o wsparciu dla kogeneracji – chodzi o interpretację przepisów ws. jednostek gazowych

Sejmowa komisja energii poparła w czwartek 16 kwietnia zgłoszoną do ustawy implementującej dyrektywę gazową poprawkę, zmieniającą ustawę o wsparciu dla kogeneracji. Rząd zdecydował się ją zgłosić do projektu implementującego dotyczące Nord Stream 2 zmiany dyrektywy gazowej. 

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Szczyt produkcji energii ze słońca przypadnie w najbliższych miesiącach. Zainteresowanie fotowoltaiką nie spada i coraz więcej Polaków inwestuje w takie instalacje. Czas inwestycji to kilka tygodni, a korzyści widać od razu w niższych rachunkach za prąd. Warto przy tym nie popełniać błędów.
Solaranlage auf einem modernen Haus mit Solarzellen auf dem Dach
Solaranlage auf einem modernen Haus mit Solarzellen auf dem Dach
Górnicza spółka próbuje uratować się przed upadłością. Na zwałach przy kopalniach i elektrowniach leży już bowiem ponad 15 mln ton węgla. Zamiast jednak eksportować surowiec, PGG ponownie idzie na garnuszek podatników. Tym razem dzięki ustawie antykryzysowej. Zgodę będzie jednak musiała wyrazić Bruksela.
kopalnia szyb gornictwo
Zmiana w ustawie o wspieraniu termomodernizacji i remontów, która weszła w życie 12 kwietnia, wprowadziła wyższą premię termomodernizacyjną za montaż w budynkach odnawialnych źródeł energii, w tym paneli fotowoltaicznych. Premia wyniesie 21 proc. kosztów przedsięwzięcia. Właściciele domów jednorodzinnych i wielorodzinnych mogą po nią sięgnąć nawet przy instalacji słonecznej o mocy do 50 kW.
termomodernizacja fotowoltaika

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!