Jeśli inwestycje w wychwytywanie i składowanie CO2 w Polsce mają przyspieszyć, to konieczne jest legislacyjne przyspieszenie. Zwłaszcza, że przemysł ciężki na spełnienie rygorystycznych wymogów związanych z redukcją emisji z [...]
Jeśli inwestycje w wychwytywanie i składowanie CO2 w Polsce mają przyspieszyć, to konieczne jest legislacyjne przyspieszenie. Zwłaszcza, że przemysł ciężki na spełnienie rygorystycznych wymogów związanych z redukcją emisji z [...]
Polska strategia dla technologii wychwytu, utylizacji i składowania dwutlenku węgla znajduje się w powijakach. Tymczasem już teraz trzeba zacząć pracować nad kwestią, która może pogrzebać każdą inwestycję, [...]
Cementownia Kujawy będzie miała pierwszą w Polsce dużą instalację do wychwytu CO2. Po obu stronach Atlantyku pojawia się coraz więcej takich projektów.
Nie jest częstym widokiem, gdy wiceminister publicznie apeluje do przemysłu o to, aby ten wsparł u premiera jego wysiłki o przyspieszenie prac nad jakąś ustawą. [...]
Cementownie mają zapasy węgla tylko do końca sierpnia - alarmował niedawno jeden z polityków, co odbiło się szerokim echem. Energetyczne realia dla przemysłu cementowego nie są łatwe, [...]
Grupa chce wybudować cementownię, dzięki której stanie się znaczącym graczem na tym rynku. Wśród swoich atutów PGE posiada szeroki dostęp do popiołów lotnych ze spalania węgla. [...]
Plany dotyczące inwestycji w technologie wychwytywania, składowania i wykorzystania CO2 (CCS/CCU) wydają się nabierać w Polsce coraz bardziej realnych kształtów. Do pierwszych dużych projektów szykują się energetycy oraz przemysł [...]
DLA ABONENTÓW
Cenny surowiec dla producentów materiałów budowlanych i drogownictwa zamiast problematycznego odpadu - taki ma być skutek projektowanych zmian w przepisach dotyczących odpadów ze spalania węgla energetyce i przemyśle, [...]
Energia elektryczna odpowiada za około jedną trzecią kosztów produkcji cementu w Polsce. Dążenie do neutralności klimatycznej może ten udział zwiększyć nawet do 50 proc. Cementownie nie czekają zatem aż [...]
Huty, zakłady chemiczne, cementownie i papiernie zapłacą od przyszłego roku o ponad miliard zł więcej za prąd. To koszty rynku mocy.