Drugi nabór na dotacje do fotowoltaiki "Mój prąd"

Drugi nabór na dotacje do fotowoltaiki "Mój prąd"

W poniedziałek, 13 stycznia 2020 roku, rusza kolejny nabór wniosków na dopłaty do fotowoltaiki dla gospodarstw domowych. Podczas spotkania zorganizowanego przez WysokieNapiecie.pl Piotr Woźny, prezes NFOŚiGW, podsumowywał ubiegłą turę programu "Mój prąd" i mówił o tegorocznych planach funduszu.

- Program cieszył się gigantyczną popularnością, przerósł chyba nawet nasze najśmielsze oczekiwania wpłynęło do nas ponad 25 tysięcy wniosków. Udało nam się już wypłacić albo zatwierdzić do wypłaty dotacje o wartości 90 mln zł, w efekcie tego współfinansujemy budowę fotowoltaiki o mocy 100 megawatów - tak prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Piotr Woźny podsumowuje miniony rok programu "Mój prąd".

Mój prąd - wniosek i PRZEWODNIK po dotacjach do paneli słonecznych

- Można powiedzieć że 8 proc. zainstalowanej w Polsce fotowoltaiki zostało dotknięte programem "Mój prąd". Nowy nabór rozpoczynamy 13 stycznia przyszłego roku będzie on trwał do końca 2020 roku - dodał prezes Woźny.

W pierwszej turze programu funduszowi udało się rozdysponować ok. 10 proc. środków przewidzianych na dotacje do paneli słonecznych. Z analiz WysokieNapiecie.pl wynika, że pozostałe 90 proc. (blisko 900 mln zł) może zostać rozdysponowanych w ciągu najbliższych dwóch lat.

Najczęstsze błędy we wnioskach o dotacje na fotowoltaikę z programu Mój Prąd

W tegorocznym naborze nie uległy zmianie kluczowe elementy programu. Nadal dotacje wyniosą do 50 proc. kosztów instalacji fotowoltaicznej, ale nie więcej niż 5 tys. zł. Beneficjenci będą mogli też składać wnioski o dotacje osobiście, w siedzibie NFOŚiGW w Warszawie, wysłać je tam pocztą lub złożyć je drogą elektroniczną, która cieszy się coraz większą popularności.

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna dofinansowana z programu „Mój prąd”?

Rozmowa miała miejsce podczas debaty zorganizowanej  przez portal WysokieNapiecie.pl oraz NFOŚiGW.

Cała relacja z rozmowy: Program dopłat do fotowoltaiki. Jak rozwinąć ten sukces?

Podsumowanie programu. Źródło: NFOŚiGW

Zobacz także: Najczęstsze błędy we wnioskach o dotacje na fotowoltaikę z programu Mój Prąd

Zielone technologie rozwijają

Fotowoltaikę instalują

Zobacz także...

Komentarze

Patronat honorowy

Partnerzy portalu

PGE PSE