Menu
Patronat honorowy Patronage

Program Czyste Powietrze do zmiany

Program dotacji i pożyczek na termomodernizację domów jednorodzinnych i wymianę pieców powinien zostać zmieniony jeszcze przed jesienią tego roku. Od tego Komisja Europejska uzależnia dalsze rozmowy o finansowaniu Czystego Powietrza. Obserwator Legislacji Energetycznej dotarł do informacji o szykowanych zmianach.

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Podobno auta elektryczne są tylko do miasta. Podobno elektrycznym dostawczakom brakuje zasięgu. Podobno „elektryki” nie nadają się dla kurierów. Tomasz Gać, właściciel Quriers Przesyłki, od lat pokazuje, że to mity. Nie tylko w swojej firmie kurierskiej, z flotą aut wyłącznie na prąd, ale i w podróżach po Europie. Właśnie jedzie dostawczym nissanem e-NV200 na Sycylię. Zobaczcie relację z podróży, której patronem medialnym zostało WysokieNapiecie.pl.
Polskie LNG - spółka-córka Gaz-Systemu i terminala LNG w Świnoujściu - zapewniła sobie duży wkład unijnych pieniędzy w rozbudowie gazoportu. Powiększenie o połowę przepustowości terminala przedstawiano głównie w kontekście wyzwalania się spod dyktatu Rosji w imporcie gazu. Ale dzięki rozbudowie terminal wejdzie na nowy, choć już mocno konkurencyjny obszar rynku.