Menu
Patronat honorowy Patronage

Kiedy zacznie brakować zielonych certyfikatów na rynku? Policzyliśmy

Aukcje OZE, obowiązek udziału „zielonej” energii, zapotrzebowanie odbiorców, ulgi dla przemysłu, zmienność spalania i współspalania biomasy, liczba wydanych i umarzanych certyfikatów począwszy od 2005 roku – to tylko część z czynników jakie wzięliśmy pod uwagę w prognozie popytu i podaży zielonych certyfikatów, która pokazuje kiedy świadectw pochodzenia energii z OZE zacznie brakować.

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu

Pięciu wybitnych prawników zmierzyło się z definicją budowli w kontekście opodatkowania podatkiem od nieruchomości turbin wiatrowych. Ich argumentacja może być niezwykle ważna w toczących się procesach o wysokość podatku, wynikających z fatalnie przygotowanej i uchwalonej w pośpiechu tzw. ustawy antywiatrakowej.

Partnerzy portalu

Rząd od trzech miesięcy zapowiada uruchomienie gigantycznego programu pożyczek i dotacji na ocieplanie domów i wymianę kopciuchów. Program "Czyste Powietrze" znany jest na razie tylko z ulotki. Według zapewnień, nabór wniosków ma ruszyć jeszcze we wrześniu i objąć nie tylko obecnych właścicieli domów, ale także osoby budujące dom.

Partnerzy portalu