Menu
Patronat honorowy Patronage

Aukcje OZE 2018 – KOMPENDIUM: terminy, wolumeny, ceny referencyjne, moce i prawdopodobni wygrani

Kiedy odbędą się aukcje OZE dla poszczególnych technologii? Ile energii i o jakiej wartości jest do zakontraktowania? Kto będzie konkurować w poszczególnych koszykach i kto ma największą szansę na wygraną? W kompendium przygotowanym przez Obserwator Legislacji Energetycznej odpowiadamy na te i wiele innych pytań dotyczących tegorocznych aukcji OZE.

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

Partnerzy portalu

Partnerzy portalu

Pięciu wybitnych prawników zmierzyło się z definicją budowli w kontekście opodatkowania podatkiem od nieruchomości turbin wiatrowych. Ich argumentacja może być niezwykle ważna w toczących się procesach o wysokość podatku, wynikających z fatalnie przygotowanej i uchwalonej w pośpiechu tzw. ustawy antywiatrakowej.

Partnerzy portalu

Rząd od trzech miesięcy zapowiada uruchomienie gigantycznego programu pożyczek i dotacji na ocieplanie domów i wymianę kopciuchów. Program "Czyste Powietrze" znany jest na razie tylko z ulotki. Według zapewnień, nabór wniosków ma ruszyć jeszcze we wrześniu i objąć nie tylko obecnych właścicieli domów, ale także osoby budujące dom.

Partnerzy portalu

Projektanci kreślą dziś auta, które wyjadą na ulice za kilka-kilkanaście lat. W rozmowach z portalem WysokieNapiecie.pl o tym jak będą wyglądać, kto będzie nimi sterować i jak wpłyną na krajobraz miast opowiada wiceprezes BMW, menadżer z Renault i polscy studenci, nagrodzeni w prestiżowym europejskim konkursie.

Partnerzy portalu