Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Rynek
  4. >
  5. Świętujemy – rozdajemy książki

Świętujemy – rozdajemy książki

Liczba followersów WysokieNapiecie.pl na Facebooku przekroczyła 3000, a na Twitterze zbliża się do 1000. Bardzo dziękujemy za zainteresowanie i zaufanie, jakie nam okazujecie. Z tej okazji mamy dla Was książki do rozdania!

coal wind

Liczba followersów WysokieNapiecie.pl na Facebooku przekroczyła 3000, a na Twitterze zbliża się do 1000. Bardzo dziękujemy za zainteresowanie i zaufanie, jakie nam okazujecie. Z tej okazji mamy dla Was książki do rozdania!

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w losowaniu?

coal windPo pierwsze – obserwować nas na Facebooku lub Twitterze. Po drugie, w komentarzu pod tym postem napisać, w losowaniu jakiej książki chcielibyście wziąć udział (prośba – zwróccie uwagę, żeby komentować bezpośrednio na naszym profilu).

Przy okazji zachęcamy do dzielenia się tematami, które najbardziej Was interesują na WysokieNapiecie.pl i o czym chcielibyście przeczytać więcej.

Do rozdania mamy tym razem:

1. Trzy egzemplarze „Rewolucja energetyczna. Ale po co?” autorstwa Marcina Popkiewicza.

2. Trzy egzemplarze „Wielkie bitwy o światową gospodarkę” Daniela Yergina i Stanislawa Josepha

3. Trzy egzemplarze „Frackersi. O gazie i ropie łupkowej” Gregory Zuckermana

Komentarze zbieramy przez tydzień – do 17 lutego. Pozdrawiamy serdecznie!

p.s. pamiętajcie – tytuł książki i ew. komentarz prosimy wpisywać pod konkursowymi postami na naszych profilach na facebooku lub twitterze. Nie pod tym artykułem 🙂 A jeżeli nie masz konta na tych portalach to możesz: a) założyć je lub b) poczekać, bo wkrótce ruszą kolejne konkursy dla naszych Czytelników.

Rynek energii rozwija:

Polskie kopalnie wydobyły 72,2 mln ton węgla kamiennego – niemal tyle, co przed rokiem, chociaż zmniejszyły zatrudnienie o 10 tys. osób. Jednocześnie sprzedały znacznie więcej węgla, zmniejszając zapasy. Pomógł wzrost zużycia energii, spadek produkcji prądu z węgla brunatnego i większy eksport.

wegiel wydobycie 02 2015

Energia elektryczna w obrocie giełdowym była w 2015 roku o 13% tańsza, niż rok wcześniej. To efekt spadających cen węgla, kolejnych ciepłych zim i rozwoju energetyki odnawialnej. Mimo tego Polska utrzymała jedną z wyższych cen hurtowych w regionie.

ceny energii 2015
Rynek energii rozwija:

Prawie 13 GW nowych mocy w energetyce wiatrowej zainstalowano w 2015 roku w krajach UE. Niemal połowa z nich powstała w Niemczech, ale drugim największym rynkiem okazała się Polska, wyprzedzając m.in. Francję i Wielką Brytanię.

moc elektrowni ue 2016
Zielone technologie rozwijają: