Tydzień Energetyka: Fiasko sankcji na technologie wydobycia ropy; PG Silesia skarży się na Polską Grupę Górniczą do UOKiK; Rekordy zużycia prądu i gazu; Bieńkowska nie idzie do Orlenu; [...]
Tydzień Energetyka: Fiasko sankcji na technologie wydobycia ropy; PG Silesia skarży się na Polską Grupę Górniczą do UOKiK; Rekordy zużycia prądu i gazu; Bieńkowska nie idzie do Orlenu; [...]
Szansa odkrycia bogatych złóż węglowodorów, stabilność regulacji i warunków fiskalnych, zaufanie do państwa i znakomita infrastruktura - Norweski Szelf Kontynentalny od kilku dekad przyciąga firmy wydobywcze z całego świata. [...]
Gazowy gigant Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo do 2022 roku zamierza zwiększyć wydobycie ropy i gazu w Polsce o 10%. Sprawdzamy, ile dziś wydobywa tych surowców, [...]
Przy dzisiejszym poziomie wydobycia polskie złoża gazu ziemnego wystarczą nam jeszcze na 25 lat. Tak samo było… 15 lat temu. Dzięki nowym odkryciom za 15 lat sytuacja może być [...]
O PGNiG najczęściej mówi się jako o największym sprzedawcy błękitnego paliwa w Polsce. Ale istotnym segmentem działalności koncernu jest też poszukiwanie i wydobycie gazu ziemnego i ropy naftowej. [...]
Dodatkowe 20 mld m sześc. gazu – według bardzo wstępnych szacunków PGNiG - da się wycisnąć z najstarszego i największego eksploatowanego w Polsce złoża pod Przemyślem. [...]