Od czwartku elektrownie i elektrociepłownie będą płacić „domiar”. Dochody z nadzwyczajnego podatku pokryją „zamrożenie” cen prądu dla odbiorców. Idea była słuszna, ale ustawę przepchnięto kolanem bez konsultacji. [...]
Od czwartku elektrownie i elektrociepłownie będą płacić „domiar”. Dochody z nadzwyczajnego podatku pokryją „zamrożenie” cen prądu dla odbiorców. Idea była słuszna, ale ustawę przepchnięto kolanem bez konsultacji. [...]
Energetycy wysłali kilkadziesiąt uwag do projektu kluczowego rozporządzenia Ministerstwa Energii. - Nie da się podciągnąć sytuacji wszystkich firm pod jeden uniwersalny wzór – ostrzegają. Jednocześnie giełdowe spółki zawiązują rezerwy, [...]
Większość firm energetycznych nie chce sprzedawać prądu nowym klientom. Sytuacja jest poważna, bo problem ze znalezieniem dostawcy ma największy przemysł.
DLA ABONENTÓW
W poniedziałek minister energii Krzysztof Tchórzewski spotkał się z unijnym komisarzem ds. energii i klimatu Miguelem Arias Canete. Zakończyło to długą rundę rozmów jaką przedstawiciele resortu odbyli w Brukseli [...]