Od czwartku elektrownie i elektrociepłownie będą płacić „domiar”. Dochody z nadzwyczajnego podatku pokryją „zamrożenie” cen prądu dla odbiorców. Idea była słuszna, ale ustawę przepchnięto kolanem bez konsultacji. [...]
Od czwartku elektrownie i elektrociepłownie będą płacić „domiar”. Dochody z nadzwyczajnego podatku pokryją „zamrożenie” cen prądu dla odbiorców. Idea była słuszna, ale ustawę przepchnięto kolanem bez konsultacji. [...]
Dziś mija termin składania wniosków do dostawców prądu o bonifikaty dla najmniejszych firm. Więksi przedsiębiorcy mogą składać swoje wnioski najwcześniej w październiku. Ale już do całkiem innej instytucji
Parlament wydłużył czas do 13 sierpnia. Ministrowie rolnictwa i energii uznali też, że rekompensaty powinny objąć także dużych rolników, którzy tym samym awansowali do rangi przedsiębiorców.
Ok. 30 tys. dużych gospodarstw rolnych prawdopodobnie nie dostanie rekompensat za podwyżki cen prądu w 2019 r. To rezultat pośpiechu i braku refleksji przy pracach nad ustawą o zamrożeniu [...]
Resort energii najpierw poinformował, że dogadał się z Brukselą, ale potem okazało się, że na ostateczne porozumienie przyjdzie jeszcze poczekać do przyszłego tygodnia. Najtrudniejszy jest problem rozliczenia pierwszego półrocza.
Resort energii próbuje jakoś wybrnąć z pułapki ustawy o cenach prądu, którą sam na siebie zastawił. Niestety planowane rozwiązanie niewiele pomaga, a może powiększyć jeszcze chaos.
DLA ABONENTÓW
Przywrócone mają być kompetencje Urzędu Regulacji Energetyki w zakresie taryf dystrybucyjnych i przesyłowych. Ale niepewność na rynku energii zostanie, bo nowelizacja nie rozwiewa wszystkich wątpliwości i ryzyk dla branży.