Taka propozycja może się znaleźć w kolejnym energetycznym „pakiecie na zimę”, który Komisja Europejska ma przedstawić już 20 lipca – ustaliło WysokieNapiecie.pl. Nie bardzo jednak wiadomo co UE miałaby [...]
Taka propozycja może się znaleźć w kolejnym energetycznym „pakiecie na zimę”, który Komisja Europejska ma przedstawić już 20 lipca – ustaliło WysokieNapiecie.pl. Nie bardzo jednak wiadomo co UE miałaby [...]
ETS jest najważniejszym narzędziem do dekarbonizacji Europy, ale stał się też maszynką do robienia pieniędzy. Zarabiają państwa i inwestorzy finansowi. Dla energetyki, która za to płaci, [...]
Kilkanaście miliardów euro na szeroko rozumianą zieloną transformację przewiduje Krajowy Plan Odbudowy, który po roku politycznego sporu z polskim rządem został w środę zatwierdzony przez Komisję Europejską. [...]
Po trzech miesiącach wojny rosyjski gaz wciąż płynie do Europy szerokim strumieniem. Duża w tym zasługa dziurawych sankcji i mglistych wytycznych Komisji Europejskiej odnośnie płatności dla Gazpromu. [...]
Blisko 300 mld euro - na tyle Komisja Europejska wyceniła wysiłek finansowy, który musi ponieść unijna gospodarka, aby uniezależnić się od importu paliw kopalnych z Rosji. [...]
Gaz nie przestanie płynąć z głupiego powodu braku jasnych reguł – stwierdził włoski premier Mario Draghi. Dodał, że nikt oficjalnie nie stwierdził, że płacenie w rublach narusza sankcje. [...]
Temat sieci dystrybucyjnych energii elektrycznej w ostatnich kwartałach coraz mocniej pojawia się w przestrzeni publicznej. Jest ku temu kilka powodów, które sprowadzają się do jednego mianownika - sieci te [...]
Surowiec do europejskich elektrowni zapewne uda się zastąpić, pytanie za jaką cenę. Jeśli będzie drogo, to UE nie spali rosyjskiego węgla, ale za to zużyje więcej gazu.
Warszawa chce, aby rynek mocy dla węglówek działał do 2035 r. Jeśli Bruksela się zgodzi, to pozostaje tylko jedno pytanie: czy czterdziestoletnie bloki jeszcze dadzą radę?
Bruksela przygotowała projekt, który umożliwi odebranie Gazpromowi możliwości zarządzania europejskimi magazynami gazu. Swój projekt mają też Niemcy.