Premier stawia na energetykę węglową, bo jest najtańsza, a węgla mamy pod dostatkiem. Gdy jednak okazało się, że chodzi o węgiel z Rosji – do głosu doszły inne argumenty.
Premier stawia na energetykę węglową, bo jest najtańsza, a węgla mamy pod dostatkiem. Gdy jednak okazało się, że chodzi o węgiel z Rosji – do głosu doszły inne argumenty.
Trudna sytuacja w branży górniczej szybko przekłada się na wyniki finansowe poszczególnych spółek. Podsumowanie 2013 roku dla całego sektora węgla kamiennego wypada niestety na minusie. Spadają produkcja, inwestycje, zyski.
Mirosław Taras prezesem spółki. Premier obiecuje mu poparcie, ale chwali górnicze związki.