W Niemczech pojawił się nowy gracz na rynku energii – spółdzielnie energetyczne. Tzw. Bürgerwerke mają już kilkanaście tysięcy klientów a ich liczba rośnie lawinowo
W Niemczech pojawił się nowy gracz na rynku energii – spółdzielnie energetyczne. Tzw. Bürgerwerke mają już kilkanaście tysięcy klientów a ich liczba rośnie lawinowo
Dopiero w 2022 roku, a więc dwa lata później niż dotychczas przewidywano, po niemieckich drogach jeździć będzie milion samochodów elektrycznych. Do tego czasu w kraju musi być już 77 [...]
Od 1990 roku wytwarzanie ekologicznej energii elektrycznej w Niemczech wzrosło o 1000%, a eksport prądu osiągnął właśnie kolejny rekord – wynika ze wstępnych danych za 2017 rok, [...]
Ponad 10 tys. osób w manifestacji poparcia dla energetyki odnawialnej – tak wyglądał tydzień temu Berlin. Wczoraj na podobną pikietę w Warszawie przyszły dwie osoby. [...]