Nowy minister energii miał w jednych rękach skupiać wszystkie zadania związane z górnictwem, energetyką i polityką klimatyczną, ale nie będzie. Na razie zamiast łączyć, rząd jeszcze bardziej podzielił kompetencje.
Nowy minister energii miał w jednych rękach skupiać wszystkie zadania związane z górnictwem, energetyką i polityką klimatyczną, ale nie będzie. Na razie zamiast łączyć, rząd jeszcze bardziej podzielił kompetencje.
Trwa wyścig między między Komisją Europejską a rządami państw UE. Państwa, póki jeszcze mogą, próbują modelować swój rynek energii. Urzędnicy z Brukseli chcą żeby modele te mieściły się w [...]
Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku paliw energetycznych – surowce zaczęły ze sobą konkurować, a zmiany w jednym regionie w ciągu kilku miesięcy wywołują konsekwencje na innych rynkach. [...]
Minister skarbu Dawid Jackiewicz z wiceministrami Henrykiem Baranowskim i Filipem Grzegorczykiem będzie wciąż nadzorował spółki energetyczne. Minister energii bierze górnictwo. Paweł Sałek odpowiedzialny za sprawy klimatyczne w resorcie środowiska.
Wdrażanie ustawy OZE oraz przepisów wykonawczych nadal trwa, a sama ustawa nie daje pełnego obrazu systemu wsparcia odnawialnych źródeł energii. To wprowadza niepewność wśród inwestorów.
Sejm w ekspresowym tempie uchwalił ustawę powołującą ministra energetyki. Prawdopodobnie Henryk Baranowski i Grzegorz Tobiszowski zostaną wiceministrami odpowiedzialnymi za energetykę i górnictwo.
Krzysztof Tchórzewski będzie nowym ministrem energetyki, ale nadzór właścicielski nad większością spółek energetycznych raczej zostanie przy ministrze skarbu Dawidzie Jackiewiczu. Tak sugeruje III Pakiet Energetyczny.
Już ponad pół miliona polskich rodzin i firm zmieniło swojego sprzedawcę energii. To jednak nadal zaledwie 3 proc. wszystkich odbiorców. Tymczasem rynek spowalnia, zamiast przyśpieszać.
W nocy z 28 na 29 października odszedł prof. Krzysztof Żmijewski. Autorytet w dziedzinie energetyki. Wieloletni menedżer i naukowiec. Zwolennik analizowania i przeciwnik politykowania. Głos zdrowego rozsądku, [...]
Energetyka wiatrowa za 15 lat może zatrudniać w Polsce więcej pracowników niż górnictwo – oceniają eksperci WISE. Dużo musiałoby się jednak wydarzyć. Po pierwsze, nasz kraj musiałby przyjąć stabilną [...]