Zagraniczna prasówka energetyczna: Niemcy i reszta Europy głowią się nad magazynami gazu; Algorytmy przejmują handel na rynkach energii; Amerykańska wojna celna może napędzić zużycie węgla w Azji; [...]
Zagraniczna prasówka energetyczna: Niemcy i reszta Europy głowią się nad magazynami gazu; Algorytmy przejmują handel na rynkach energii; Amerykańska wojna celna może napędzić zużycie węgla w Azji; [...]
Chociaż nasz artykuł poświęcony górniczym związkowcom, którzy żądają przyśpieszenia elektryfikacji samochodów na polskich drogach, rozwoju pomp ciepła i wspierania rozwoju centrów danych był żartem na prima aprilis, to pozwólcie, [...]
Biometan jest promowany przez unijne przepisy, chwalony przez polityków i gazowników. Trudno znaleźć jego przeciwników. Dlaczego zatem wciąż nie ma inwestycji i co może zmienić przyjęty przez rząd projekt [...]
Tydzień energetyka: Francja chce korytarza cenowego dla ETS; Dziurawe embargo na rosyjski LPG; Kanada uruchamia pierwszy na Pacyfiku terminal LNG; Prezes zwolniony za drogi prąd; [...]
Minister klimatu Paulinie Hennig-Klosce udało się przepchnąć liberalizację inwestycji wiatrowych przez Radę Ministrów, ale to dopiero koniec pierwszego sezonu legislacyjnego serialu. Czekają nas jeszcze zakulisowe rozmowy, [...]
W ciągu roku moc magazynów energii u prosumentów w Polsce wzrosła niemal pięciokrotnie, osiągając poziom (258 MW), do którego fotowoltaika dochodziła przez kilka lat. Oznacza to, [...]
DLA ABONENTÓW
Skrócenie ważności warunków przyłączenia do roku, podwyżka zaliczek, wprowadzenie kamieni milowych do umów przyłączeniowych oraz aukcje na zwolnione moce - to niektóre z rozwiązań zawartych w projekcie nowelizacji Prawa [...]
Materiał Partnera
Spektakularny przyrost odnawialnych źródeł energii wygenerował długą listę wyzwań przed którymi stają wszyscy uczestnicy rynku. Najwięcej z nich dotyczy Wytwórców, którzy często nie są na nie przygotowani. [...]
Tydzień Energetyka: Ustawa wiatrakowa trafi do parlamentu; Nagrody w PGG; Orlen dostarczy gaz na Ukrainę; Jak Francuzi próbują budować nowe elektrownie atomowe.
Po dwuletniej przerwie do taryf za dystrybucję energii elektrycznej powróciła tzw. opłata OZE. I pojawiają się wątpliwości wokół energii wyprodukowanej na własny użytek przez odbiorców.