Tydzień Energetyka: 356 mln zł kary dla Polimeksu; PG Silesia składa wniosek o restrukturyzację; Przyszłość górnictwa wg min. Czarneckiej; Ile kosztuje mrożenie cen prądu w 2025 r.
Tydzień Energetyka: 356 mln zł kary dla Polimeksu; PG Silesia składa wniosek o restrukturyzację; Przyszłość górnictwa wg min. Czarneckiej; Ile kosztuje mrożenie cen prądu w 2025 r.
Będziemy mieli połowę energii z OZE w 2030 r. i będziemy dotować wydobycie węgla na zwały do 2049 r. Satyryczny Przegląd Energetyczny prof. Konrada Świrskiego
Zagraniczna prasówka energetyczna: Turecka energetyka węglowa bije rekordy; Ubóstwo energetyczne na Wyspach odzywa się przed zimą; Brytyjczycy nie dają sobie rady z termomodernizacją; Japończycy uparcie nie wierzą w elektromobilność.
Tydzień Energetyka: Pełnomocnik pozbawiony mocy; Co dalej z ciepłownictwem; Niemcy chcą chronić swoje wiatraki; Cyfrowe giganty chcą mieć swój atom;
Tydzień energetyka: Ile zapłacimy za prąd w przyszłym roku; Wydłużenie rynku mocy dla węglówek będzie kosztowało 8 mld zł; Polski Novatek sprzedany; Problemy kanadyjskiego reaktora SMR; [...]
„Rozwiązania kosztowne i zniechęcające do poszukiwania pracy”. Po raz pierwszy w dokumencie autorstwa Komisji Europejskiej znalazło się kilka zdań na temat układu z górniczymi związkami zawartego przez rząd PiS.
Jeśli ceny gazu po raz kolejny wzrosną i staną zakłady azotowe, to elektrownie zostaną pozbawione bardzo ważnego surowca. UE przygotowała się już na taki scenariusz, ale Polska nie.
Tydzień Energetyka: Rafako składa wniosek o upadłość; W Rybniku narzekają na koniec elektrowni węglowej; Zmiana warty w atomie; Europejskie trybunały oddalają stare polskie skargi.
Jak wyłączono prąd w pewnym mieście aby zapobiec strajkowi. Kto wierzy, a kto nie wierzy w polską elektrownię jądrową w 2050 r. Czy należy wydzielić dystrybucję z grup energetycznych
Tydzień Energetyka: Czy nowi komisarze zmienią politykę KE; Kopalnia Rydułtowy może pójść w odstawkę; Umiarkowany sukces aukcji dla kogeneracji; Medialna awantura o zrzut wody w Lubachowie.