Jeśli ceny gazu po raz kolejny wzrosną i staną zakłady azotowe, to elektrownie zostaną pozbawione bardzo ważnego surowca. UE przygotowała się już na taki scenariusz, ale Polska nie.
Jeśli ceny gazu po raz kolejny wzrosną i staną zakłady azotowe, to elektrownie zostaną pozbawione bardzo ważnego surowca. UE przygotowała się już na taki scenariusz, ale Polska nie.
Jeśli ktoś się zastanawiał, jak zmusić instalacje spoza ETS, którym nie straszna jest taksonomia czy raportowanie giełdowe, do określenia ścieżki dekarbonizacji i trzymania się jej – to już nie [...]
Z Komisji Europejskiej wyciekł projekt nowych norm emisji szkodliwych substancji dla elektrowni i przemysłu. Niestety, oznaczają jeszcze więcej biurokracji i jeszcze więcej niepewności prawnej.