Silne mrozy podbiły zapotrzebowanie Polski na moc do najwyższego poziomu w historii. Przebiliśmy 29 GW brutto. System pracował stabilnie i miał wysoką nadwyżkę mocy. Istotną część szczytowego popytu pokryła [...]
Silne mrozy podbiły zapotrzebowanie Polski na moc do najwyższego poziomu w historii. Przebiliśmy 29 GW brutto. System pracował stabilnie i miał wysoką nadwyżkę mocy. Istotną część szczytowego popytu pokryła [...]
Zagraniczna prasówka energetyczna: Jaki los czeka wenezuelską ropę; Wiatraki nie w smak akcjonariuszom Siemensa; Czy Trump uratuje amerykański węgiel; Chińskie wiatraki dobijają się do Europy; [...]
Tydzień Energetyka: Nowe stare pomysły na wiatraki; Porozumienie w PG Silesia; Poślig nowych gazówek w Ostrołęce, Grudziądzu i Adamowie; PEJ ma 4,6 mld zł; Sukcesja w ZE PAK; [...]
2025 był dla energetyki rokiem zwrotu w stronę elastyczności systemu: aukcja rynku mocy na 2030 przyniosła 6,9 GW kontraktów (465 zł/kW/rok) z dominacją nowych gazówek i mocnym wejściem baterii, [...]
Tydzień Energetyka: Górnicy chcą równych zasad dla wszystkich; Największa na świecie elektrownia jądrowa wraca do pracy: Bruksela kolejny raz bada czeską elektrownię jądrową; Administracja Trumpa znów atakuje morskie wiatraki.
Tydzień Energetyka: Francuzi snują atomowe plany; Taryfy na prąd zatwierdzone; Jest nowy KPEiK i strategia PSE; Pierwsza aukcja na offshore; Dotacje na magazyny energii; Węgry i Hiszpania mają program [...]
Tydzień Energetyka: Ustawa o górniczych odprawach uchwalona; TK otwiera drogę do sieciowych odszkodowań; UE bliżej końca rosyjskiego gazu; Bruksela pracuje nad przepisami o local content.
Potrzebne jest oddzielenie potencjalnie dochodowych złóż węgla i natychmiastowe zaprzestanie wydobycia tam. gdzie nie ma to sensu.
Tydzień Energetyka: Czy da się obniżyć rachunki za prąd; Rząd spóźniony z przepisami dla energochłonnych; Orlen sprzeda więcej gazu Ukrainie; Więcej czasu dla małych firm na rozliczenie pomocy; [...]
Tydzień energetyka: Po 170 tys. zł odpraw dla górników. 50% podwyżki opłaty mocowej; Gaz-System: zużycie gazu wzrośnie w dekadę o połowę; Włosi kończą dostarczać rosyjski gaz Turkom; [...]