Zagraniczna prasówka energetyczna: Chiny nie załatają Rosjanom gazowej dziury po Europie; Muszkieterowie powalczą z dwutlenkiem węgla; Unia musi robić więcej, jeśli chce mieć zielone technologie; [...]
Zagraniczna prasówka energetyczna: Chiny nie załatają Rosjanom gazowej dziury po Europie; Muszkieterowie powalczą z dwutlenkiem węgla; Unia musi robić więcej, jeśli chce mieć zielone technologie; [...]
Zagraniczna prasówka energetyczna: Wenezuelskie grzechy naftowych traderów wciąż nieosądzone; Joe Biden podkręca regulacje dla energetyki węglowej; Unijne emisje CO2 lecą w dół przez ETS; UE powinna uważać na "zieloną [...]
Tydzień Energetyka: Ministerstwa (chyba) dogadały się w sprawie projektu ustawy; Projekt odpartyjnienia spółek skarbu państwa w Sejmie; Komisja Europejska wysłała nowe rekomendacje dla Polski; Jest umowa na nowy pływający [...]
Spółki energetyczne największe zyski osiągają dzięki rządowym rekompensatom za niepodwyższanie cen energii, a pieniądze na rekompensaty biorą się „z rządu”, czyli z drukarki. Satyryczny Przegląd Energetyczny prof. Konrada Świrskiego.
Węgiel kamienny zasypuje wszystkie dostępne miejsca składowania. Górnicy pracują, ale energetyka nie spala go dostatecznie dużo. Winna jest pogoda, bo było za ciepło i na dodatek słonecznie więc fotowoltaika [...]
Tydzień Energetyka: Kto pokieruje kluczowymi spółkami-córkami grup energetycznych; Minister aktywów próbuje ratować kursy akcji; KE wszczyna postępowanie w sprawie chińskich wiatraków; Co z rosyjskim LNG?
Sektor energetyczny będzie miał trzech, a w porywach nawet czterech ministrów, którzy będą się nim zajmować. W rezultacie grozi nam kompletny paraliż decyzyjny.
Energetyczna gra karciana czyli kto zostanie z czarną Helenką ten zbankrutuje. Satyryczny Przegląd Energetyczny prof. Konrada Świrskiego
Tydzień Energetyka: Ogromna strata PGE; Ciepłownictwo ma szanse na więcej pieniędzy na transformację; Bruksela odpowiada na skargi Chińczyków na chińskie PV; Niemcy robią aukcje na wodór.
Nasz wczorajszy tekst o rządowych planach produkcji etanolu z węgla był primaaprilisowym żartem. Zwałów polskiego węgla niestety da się przerobić na alkohol i przepić.