W 2030 r. w Polsce będzie niecałe 13 GW elektrowni na węgiel kamienny i 6 GW na brunatny. Zapotrzebowanie sięgnie 185 TWh, z czego aż 32 TWh zostanie pokryte [...]
W 2030 r. w Polsce będzie niecałe 13 GW elektrowni na węgiel kamienny i 6 GW na brunatny. Zapotrzebowanie sięgnie 185 TWh, z czego aż 32 TWh zostanie pokryte [...]
DLA ABONENTÓW
31 lipca Komisja Europejska podjęła formalną decyzję uruchamiającą wejście w życie tzw. konkluzji BAT dla elektrowni.
Na Ukrainie entuzjazm po podpisaniu umowy o warunkach przyłączenia ukraińskiej sieci energetycznej do Europy Zachodniej. Kijów liczy na 1,5 mld dol. potencjalnych zysków i cieszy się z przyszłego odłączenia [...]
KGHM chce zainwestować w polsko-niemiecki reaktor wysokotemperaturowy, tzw. DFR, produkujący prąd, ciepło i wodór. Projekt znalazł się na polskiej liście zgłoszonej do tzw. Planu Junckera. [...]
Za 1,3 mld zł poznańska spółka może postawić nową jednostkę opalaną śmieciami. Blok planował jeszcze poprzedni właściciel elektrowni w Połańcu, francuski Engie.
DLA ABONENTÓW
Komisja ds. energii i skarbu państwa zarekomendowała Sejmowi przyjęcie serii poprawek, w większości zgłoszonych w II czytaniu przez klub PiS. Prywatni konkurencji PGNiG nie mają się jednak z czego [...]
Dziś dowiemy się czy mimo coraz ostrzejszego sprzeciwu rząd zdecyduje się jeszcze w tym tygodniu przepchnąć przez Sejm nowelizację ustawy o zapasach gazu. Zapewni ona PGNiG wyłączność na import, [...]
DLA ABONENTÓW
Obie instytucje ostrzegają przed możliwością podwyżki cen. Sejm zajmie się projektem w tym tygodniu. {loadmodule mod_email}
Polska Grupa Górnicza chce całkowicie przejąć sprzedaż miałów węglowych do ciepłowni i małych firm. Pośrednicy, którzy dotychczas obsługiwali ten rynek są zaniepokojeni, ale jeśli PGG rzeczywiście się ich pozbędzie, [...]
DLA ABONENTÓW
Ministerstwo Energii zakończyło konsultacje międzyresortowe i opublikowało najnowszą wersję ustawy o rynku mocy. Jest kilka ważnych zmian.