Polskie firmy energetyczne chcą inwestować w polskie start-upy. Tymczasem zachodnioeuropejskie koncerny wydają setki milionów euro na dojrzałe już, choć niekoniecznie rentowne, firmy technologiczne. Która strategia okaże się lepsza?
Polskie firmy energetyczne chcą inwestować w polskie start-upy. Tymczasem zachodnioeuropejskie koncerny wydają setki milionów euro na dojrzałe już, choć niekoniecznie rentowne, firmy technologiczne. Która strategia okaże się lepsza?
Czeka nas ostre starcie o kształt rynku gazu pomiędzy PGNiG a niezależnymi dostawcami. O wyniku nie rozstrzygnie niestety ani cena ani jakość usług lecz decyzja polityków. [...]
DLA ABONENTÓW
Komisja Europejska zajmie stanowisko dopiero po jej uchwaleniu {loadmodule mod_email}
W latach 2007-2015 budżet dopłacił do górnictwa 65,7 mld zł. 64,5 mld dostał z powrotem.
W dniu w którym Donald Trump ogłosił, że Stany Zjednoczone zamierzają wycofać się z porozumienia w Paryżu, zamknięto trzy elektrownie węglowe na wschodnim wybrzeżu.
DLA ABONENTÓW
Nie ma szans na szybkie uchwalenie dyrektywy o handlu emisjami. Poseł-sprawozdawca, Ian Duncan, jest zajęty swoją kampanią wyborczą w Szkocji. Kończący swoją prezydencję w UE Maltańczycy wzywają do zastąpienia [...]
DLA ABONENTÓW
Znamy założenia rozporządzeń wykonawczych do projektu ustawy o rynku mocy. Zapewne w czwartek projektem zajmie się Komitet Stały Rady Ministrów. {loadmodule mod_email}
Polska ma największy w UE kłopot ze energetyką, bo ponad 80 proc. prądu produkujemy z węgla kamiennego i brunatnego, a nasze elektrownie są często przestarzałe. [...]
DLA ABONENTÓW
Porozumienie dotyczy sposobu funkcjonowania obu systemów energetycznych po planowanym rozdzieleniu obu krajów na dwie strefy cenowe po 2018 r. {loadmodule mod_email}
Naukowcy z Krakowa prognozują, że popyt na węgiel w energetyce do 2020 r. spadnie o co najmniej 6 mln ton. PGG wierzy, że jej węgla będzie to dotyczyć w [...]