Czesi i Polacy szykują się do decydującej batalii negocjacyjnej i prawnej. Czesi działają szybciej i mają dokładny plan co chcą od Polski uzyskać, a nasza administracja zdążyła zrobić bardzo [...]
Czesi i Polacy szykują się do decydującej batalii negocjacyjnej i prawnej. Czesi działają szybciej i mają dokładny plan co chcą od Polski uzyskać, a nasza administracja zdążyła zrobić bardzo [...]
Kolejny odcinek serialu w "Węglowym kręgu". Czy związkowcy ze Śląska po cichu załatwią tych z Małopolski? I na co zgodzi się Bruksela?
Do naszego zespołu dołączył doświadczony dziennikarz, który zajmie się przede wszystkim opisywaniem infrastruktury wokół energetyki. Zwłaszcza tego co dzieje się na budowach, tych wielkich i tych mniejszych.
DLA ABONENTÓW
Pierwszy etap dyskusji nad programem transformacji sektora elektroenergetycznego w Polsce trwał ponad miesiąc, ale jest rozstrzygnięcie
16 kwietnia minister aktywów państwowych Jacek Sasin ogłosił, że wysłał wniosek o wpisanie do wykazu prac Rady Ministrów programu rządowego, który dotyczy powołania Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego. [...]
Komisja Europejska nie będzie interweniować na rynku żeby bronić go przed "spekulantami". Unijny system handlu emisjami mógłby być lepszy, ale trzeba nauczyć się żyć z tym co mamy.
Rząd szykuje się na długie negocjacje planu zamykania kopalń z Komisją Europejską. Ale niezależnie od tego co zdecyduje Bruksela, to los kopalń PGG jest przesądzony do połowy lat 30. [...]
Bogdanka i JSW pozostaną poza tzw. umową społeczną. Giełdowe spółki nie chcą wyznaczyć dat zamknięcia kopalń w zamian za rządowe dopłaty do produkowanego przez siebie węgla.
Polskie hutnictwo stali ma 10 lat na transformację energetyczną. Jeśli ktoś nic nie zrobi, to po 2030 r. wypadnie z rynku. Potrzebujemy taniej energii, najlepszy byłyby lądowe wiatraki- mówią [...]
Wczorajszy tekst o węglowym baronie z USA, który zbada „co jest nie tak” z polskim węglem był primaaprilisowym żartem. Niestety reszta jest prawdą - m. [...]