Polska Grupa Górnicza (PGG) przygotowała biznesplan, uwzględniający ustalenia rządu z górniczymi związkowcami. Wynika z niego, że w najbliższych latach dopłaty do produkcji spółki mają wynieść ok, [...]
Polska Grupa Górnicza (PGG) przygotowała biznesplan, uwzględniający ustalenia rządu z górniczymi związkowcami. Wynika z niego, że w najbliższych latach dopłaty do produkcji spółki mają wynieść ok, [...]
DLA ABONENTÓW
Projekt ustawy o wsparciu dla morskich wiatraków miał zostać przyjęty przez rząd posiedzenia 27 października. Ale nie został zaakceptowany. Dlaczego?
Polska Grupa Energetyczna przez 5 ostatnich lat wydała na inwestycje związane z węglem ok. 20 mld zł. Tylko na dwa bloki w Opolu poszło prawie 10 mld, [...]
Warszawa chce dodatkowych środków z unijnego systemu handlu emisjami. Będzie zabiegać o nowy Fundusz Solidarności Energetycznej. Polski rząd nie mówi tego wprost, ale zapewne jest to cena za zgodę [...]
W Pszczynie nie chcą już węgla. Miasto, które lata swej świetności przeżyło dzięki eksploatacji „czarnego złota” chce w ciągu 10 lat wyeliminować niską emisję.
Jeśli rząd chce żeby jakieś porozumienie z górnikami było realizowane, to powinien już teraz zacząć rozmowy z Komisją Europejską o tym co jest możliwe, a co nie. [...]
Związkowcy ze spółek energetycznych Tauronu wysłali pismo do premiera. „Nie zgadzamy się aby sektor wydobywczy decydował o przyszłości energetyki”.
Ostateczna data zamknięcia kopalń PGG to 2049 r. Rząd i górniczy związkowcy uzgodnili, że do nierentownych jednostek dopłacą podatnicy. Musi się na to zgodzić jeszcze Komisja Europejska. [...]
Związkowcy grają tzw. głupa. Domagają się żeby nierentowne kopalnie wciąż trwały, tylko nie chcą powiedzieć kto ma za to zapłacić.
DLA ABONENTÓW
W Sejmie jest już projekt nowelizacji ustawy, który pozwoli na zmniejszenie niepewności po ewentualnym niekorzystnym wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie polskiego rynku mocy.