Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Prawo(OLE)
  4. >
  5. Nowe decyzje w sprawie NABE

Nowe decyzje w sprawie NABE

Pierwszy etap dyskusji nad programem transformacji sektora elektroenergetycznego w Polsce trwał ponad miesiąc, ale jest rozstrzygnięcie
PGG-kopalnia

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Najbliższe lata to czas wielu wyzwań dla przedsiębiorców. Europejski Zielony Ład ma przekształcić Unię w nowoczesną i konkurencyjną gospodarkę, która będzie działała w sposób odpowiedzialny i miała minimalny wpływ na środowisko. Realizacja tego celu ma zapewnić w 2050 roku zerowy poziomu emisji gazów cieplarnianych netto w sposób sprawiedliwy i zrównoważony społecznie. Inwestorzy, firmy i miasta  na całym świecie zaczynają monitorować swój wpływ na środowisko uczestnicząc w programie CDP – Disclose Insight Action, wymagając ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko również od swoich dostawców.  Demand Side Response aktywnie wspiera realizację celów związanych z odpowiedzialnym korzystaniem z energii.
przemysl (2)
Rynek energii rozwija:
Technologie wspiera:
W kuluarach unijnego szczytu w Brukseli doszło do wstępnego porozumienia z Czechami ws. kopalni węgla brunatnego Turów. Czesi wycofają skargę z Trybunału Sprawiedliwości gdy Polska na piśmie zobowiąże się do realizacji ich oczekiwań. Czego powinniśmy się nauczyć po tym konflikcie?
kwb turow koparka przod
Układanie Baltic Pipe na Morzu Północnym przekroczyło półmetek. Po zakończeniu tych prac, ruszy układanie odcinka bałtyckiego. Trzy jednostki koncernu Saipem, pracującego dla Gaz-Systemu, mają już przydzielone zadania. 
Baltic pipe roboty na dnie morza
W efekcie pożaru galerii nawęglania bloku numer 14 w elektrowni Bełchatów, z produkcji na pewien czas wycofanych będzie 858 MW mocy. W ubiegłym roku tylko ten blok w Bełchatowie wyprodukował niemal tyle energii, co cała elektrownia Turów. To, paradoksalnie, może pomóc polskiemu rządowi.
belchatow turow produkcja