Menu
Patronat honorowy Patronage

Nowe decyzje w sprawie NABE

Pierwszy etap dyskusji nad programem transformacji sektora elektroenergetycznego w Polsce trwał ponad miesiąc, ale jest rozstrzygnięcie

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

Partnerzy portalu

Najbliższe lata to czas wielu wyzwań dla przedsiębiorców. Europejski Zielony Ład ma przekształcić Unię w nowoczesną i konkurencyjną gospodarkę, która będzie działała w sposób odpowiedzialny i miała minimalny wpływ na środowisko. Realizacja tego celu ma zapewnić w 2050 roku zerowy poziomu emisji gazów cieplarnianych netto w sposób sprawiedliwy i zrównoważony społecznie. Inwestorzy, firmy i miasta  na całym świecie zaczynają monitorować swój wpływ na środowisko uczestnicząc w programie CDP – Disclose Insight Action, wymagając ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko również od swoich dostawców.  Demand Side Response aktywnie wspiera realizację celów związanych z odpowiedzialnym korzystaniem z energii.
Rynek energii wspiera:
Rynek energii wspiera:
Technologie wspiera:

Partnerzy portalu

W kuluarach unijnego szczytu w Brukseli doszło do wstępnego porozumienia z Czechami ws. kopalni węgla brunatnego Turów. Czesi wycofają skargę z Trybunału Sprawiedliwości gdy Polska na piśmie zobowiąże się do realizacji ich oczekiwań. Czego powinniśmy się nauczyć po tym konflikcie?
Klimat wspiera:

Partnerzy portalu

Układanie Baltic Pipe na Morzu Północnym przekroczyło półmetek. Po zakończeniu tych prac, ruszy układanie odcinka bałtyckiego. Trzy jednostki koncernu Saipem, pracującego dla Gaz-Systemu, mają już przydzielone zadania. 

Partnerzy portalu

W efekcie pożaru galerii nawęglania bloku numer 14 w elektrowni Bełchatów, z produkcji na pewien czas wycofanych będzie 858 MW mocy. W ubiegłym roku tylko ten blok w Bełchatowie wyprodukował niemal tyle energii, co cała elektrownia Turów. To, paradoksalnie, może pomóc polskiemu rządowi.
Rynek energii wspiera:
Rynek energii wspiera:

Partnerzy portalu