W piątek 22 kwietnia w siedzibie głównej ONZ w Nowym Jorku przedstawiciele 150 krajów podpiszą porozumienie klimatyczne wynegocjowane podczas COP21 w Paryżu. Polskę reprezentuje premier Beata Szydło.
W piątek 22 kwietnia w siedzibie głównej ONZ w Nowym Jorku przedstawiciele 150 krajów podpiszą porozumienie klimatyczne wynegocjowane podczas COP21 w Paryżu. Polskę reprezentuje premier Beata Szydło.
Koncerny paliwowe zapłacą kary za globalne ocieplenie? W USA prokuratorzy generalni 20 stanów zawiązali koalicję – będą walczyć ze zmianami klimatu. Na pierwszy ogień idzie jeden z największych koncernów [...]
Peabody Energy, największy na świecie prywatny koncern węglowy, znalazł się na krawędzi upadłości. Nawet najbardziej efektywne spółki górnicze w USA nie są w stanie sprostać rewolucji na rynku surowców. [...]
PGNiG Termika, PGE i Energa złożyły we wtorek warunkowe oferty zaangażowania kapitałowego w Polską Grupę Górniczą (PGG). Najwięcej - aż 600 mln zł - na upadające kopalnie chce wydać [...]
DLA ABONENTÓW
W opinii Rady OZE przy Lewiatanie projekt ustawy o inwestycjach w zakresie budowy farm wiatrowych oznacza de facto zakaz realizacji nowych projektów. Stracą na tym m.in. [...]
DLA ABONENTÓW
Poselski projektu ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych zagraża wypełnieniu celu udziału OZE w krajowym bilansie w 2020 r. – zwraca uwagę Biuro Analiz Sejmowych w niepublikowanej jeszcze [...]
Sytuacja w ZE PAK tak ciężka jak dzisiaj, nie była prawdopodobnie jeszcze nigdy. Kierujący spółką dwóch tygodni Aleksander Grad zaznacza, że bez systemowych działań ze strony państwa przywrócenie jej [...]
Akcje polskiej energetyki jeszcze nigdy nie taniały tak szybko. Wycena PAK w ciągu roku spadła o 70%. Tauron jest o 45% tańszy niż rok temu i połowę w stosunku [...]
Fiński koncern rozczarował wynikami finansowymi za 2015 rok, ale jednocześnie ogłosił w jaki sposób będzie je ratować w kolejnych latach. Rośnie nacisk na OZE, nowoczesne rozwiązania, oszczędności i przejęcia. [...]
Energetyka wiatrowa za 15 lat może zatrudniać w Polsce więcej pracowników niż górnictwo – oceniają eksperci WISE. Dużo musiałoby się jednak wydarzyć. Po pierwsze, nasz kraj musiałby przyjąć stabilną [...]