Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Rynek
  4. >
  5. Kiedy wejdzie rozliczanie godzinowe, prosument wirtualny i taryfy dynamiczne? Będą zmiany

Kiedy wejdzie rozliczanie godzinowe, prosument wirtualny i taryfy dynamiczne? Będą zmiany

Zgodnie z obowiązującym prawem, w czerwcu lipcu i sierpniu czekać nas mają ogromne zmiany na Rynku Bilansującym, detalicznym rynku sprzedaży energii elektrycznej oraz w rozliczeniach z prosumentami OZE oraz utworzenia nowych podmiotów takich jak prosument wirtualny i zbiorowy. Nie wszystkie zmiany wejdą jednak zgodnie z dotychczasowymi planami. MKiŚ przygotowuje nowelizację przesuwającą część zmian.
licznik

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Technologie wspiera:
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Rynek energii rozwija:
To co jeszcze niewidoczne (dla polityków) zamiast cieszyć - powinno już ich martwić, bo jest zwiastunem wielkich kłopotów. Satyryczny Przegląd Energetyczny prof. Konrada Świrskiego.
rachunek za prad cena energii
Rynek energii rozwija:
Ulga badawczo-rozwojowa, ulga na prototyp, ulga na robotyzację, ulga na ekspansję, ulga na innowacyjnych pracowników - to najważniejsze odliczenia, z których może korzystać także energetyka
ulgi podatkowe
Rynek energii rozwija:
Zgodnie z przewidywaniami, Komisja Europejska zaproponowała na 2040 rok 90% cel redukcji emisji gazów cieplarnianych w UE. W wizji KE energetyka ma być wtedy praktycznie bezemisyjna, głównie dzięki OZE. Udział energetyki jądrowej też ma się zmniejszać.
wegiel