Menu
Patronat honorowy Patronage
 1. Główna
 2. >
 3. Technologia
 4. >
 5. Magazyny energii
 6. >
 7. Zdobądź wiedzę o komercyjnych magazynach energii

Zdobądź wiedzę o komercyjnych magazynach energii

Materiał Partnera
Cztery bezpłatne szkolenia online o rozwiązaniach komercyjnego magazynowania energii w fotowoltaice. Memodo Energy Storage Days to seria bezpłatnych szkoleń eksperckich dla instalatorów. Październik poświęciliśmy instalacjom przydomowym, a w listopadzie zapraszamy na webinary również o rozwiązaniach komercyjnych.
memodo energy storage days gram w zielone listopadowe 1260x735

Memodo Energy Storage Days

Podczas szkoleń nasi eksperci oraz wiodący producenci opowiedzą wszystko, co najważniejsze na temat znanych i sprawdzonych systemów magazynowania energii dla firm. Cała seria jest dedykowana polskim instalatorom fotowoltaiki, a szkolenia poprowadzą eksperci Memodo oraz przedstawiciele producentów: BYD, SMA, GoodWe.

Komercyjne magazyny energii – dlaczego warto wiedzieć?

Podczas nadchodzących szkoleń opowiemy na co zwrócić uwagę przy doborze tak dużego magazynu energii. Wyjaśnimy również na czym polegają takie funkcje jak zwiększenie autokonsumpcji i zasilanie awaryjne w przypadku komercyjnego systemu fotowoltaicznego oraz czym dokładnie jest peak-shaving.

Prognozujemy, że w nadchodzącym roku ceny energii elektrycznej poszybują w górę, dlatego już teraz inwestorzy zastanawiają się nad sposobami obniżenia kosztów. Coraz więcej firm decyduje się na inwestycję w instalację fotowoltaiczną, żeby zmniejszyć przyszłe wydatki na energię elektryczną. W wielu przypadkach oczywistym rozwiązaniem wydaje się magazynowanie energii.

Pierwszy, wprowadzający do tematyki komercyjnych magazynów energii webinar, odbędzie się już we wtorek 7 listopada o godzinie 10.00. Rejestracja trwa. Liczba miejsc jest jednak ograniczona.

memodo energy storage days gram w zielone listopadowe 600x600

Rejestracja >>

Sprawdź nowości

Podczas tegorocznego Intersolar tematem wiodącym były rozwiązania komercyjne do magazynowania energii. Poznaliśmy wiele interesujących premier, również marek, które dotychczas kojarzono przede wszystkim z dostarczaniem komponentów do przydomowych instalacji PV.

W portfolio hurtowni fotowoltaicznej Memodo znajdziesz najszerszy wybór rozwiązań do przemysłowych projektów fotowoltaicznych. Posiadamy magazyny komercyjne takich producentów jak ADS-Tec czy Intilion, ale również nowości od SMA i GoodWe. I to właśnie o nich opowiemy podczas kolejnych webinarów Memodo Energy Storage Days. Jedno szkolenie poświęcimy również na przedstawienie systemów magazynowania energii BYD – marki znanej właśnie z produkcji baterii.

 • Magazyny energii BYD Battery-Box: 14 listopada → rejestracja >>
 • Falowniki i magazyny energii SMA: 21 listopada → rejestracja >>
 • Wszystko, co musisz wiedzieć o rozwiązaniach Eco Smart Commercial od GoodWe: 28 listopada → rejestracja >>

Memodo Energy Sorage Days – na czym to polega?

Od chwili powstania hurtowni fotowoltaicznej Memodo w 2013 roku w Niemczech, firma postawiła sobie za cel stanie się wiodącym ekspertem i dystrybutorem w dziedzinie magazynowania energii elektrycznej. Dzisiaj Memodo jest jedną z największych hurtowni fotowoltaicznych w Europie, która posiada w swojej ofercie: moduły, falowniki (w tym bogate portfolio inwerterów hybrydowych trójfazowych), konstrukcje, ładowarki samochodowe oraz magazyny do każdej instalacji PV, włączając w to rozwiązania przydomowe.

Nadal realizujemy misję, która przyświecała nam na początku: zapewniamy instalatorom dostęp do szerokiego portfolio produktów wysokiej jakości oraz dostarczamy ekspercką wiedzę, również bezpośrednio od producentów.

Stąd właśnie narodził się pomysł Memodo Energy Storage Days – serii szkoleń, które są prowadzone przez ekspertów, dla ekspertów. Zyskujesz wiele, nie tracisz nic!

 • 9 szkoleń poświęconych systemom magazynowania energii,
 • Spotkania na żywo z producentami oraz ekspertami, z możliwością zadawania pytań,
 • Całkowicie bezpłatne webinary online, co oznacza, że wiedza jest dostępna dla każdego,
 • Wyłącznie techniczne szkolenia, które znacząco ułatwią codzienną pracę z klientem biznesowym.
 • Wszyscy uczestnicy utrzymają specjalne kody rabatowe na wybrane produkty.
memodo energy storage days gram w zielone listopadowe rozpiska

Każde szkolenie zostało zaplanowane tak, abyście już w godzinę zdobyli całą niezbędną wiedzę. Dla każdego webinaru uwzględniliśmy też czas na pytania.

Chcesz wziąć udział?

Wystarczy się zarejestrować

Technologie wspiera:
Zagraniczna prasówka energetyczna: USA mają rekordowo mało ropy w magazynach; Hiszpańsko-francuski wodorociąg realnie się nie realizuje; Konsolidacyjne tsunami na chińskim rynku samochodów elektrycznych; Handlowo-klimatyczny CBAM lepszy niż prosty antychiński protekcjonizm.
ropa usa fot. Depositphotos
Administracja Joe Bidena ze spokojem podchodzi do poziomu wypełnienia magazynów. Fot. Depositphotos
Elektromobilność napędza:
Partner działu Klimat:
Tydzień Energetyka: Shell i Total stawiają na gaz po 2050 r.; PGE i Enea wyceniają przedwyborcze prezenty rządu; Chiny wprowadzają restrykcje na eksport grafitu potrzebnego do baterii; Co z rynkiem mocy po 2025 r.
LNG tanker and carrier as floating LNG storageand import terminal in port. Alternative gas supply, commercial freight, energy crisis, diversification
fot. Depositphotos

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!