Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Jak uniknąć błędów w projektach poprawy efektywności energetycznej? Studium przypadku

Jak uniknąć błędów w projektach poprawy efektywności energetycznej? Studium przypadku

13 września br. w Courtyard by Marriott Katowice City Center odbędzie się konferencja „Jak uniknąć błędów w projektach poprawy efektywności energetycznej? Studium przypadku”, na którą śląskich przedstawicieli spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz biznesu zaprasza VeloBank wraz z ekspertami od transformacji energetycznej.

Podczas konferencji zarządcy spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz przedsiębiorcy będą mogli lepiej poznać praktyczne rozwiązania stosowane w przedsiębiorstwach w celu redukcji śladu węglowego i obniżania kosztów energii, które z uczestnikami spotkania omówi ekspert Narodowej Agencji Poszanowania Energii S.A. Potem przyjdzie czas na wykład o finansowaniu inwestycji w transformację energetyczną firm, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, który poprowadzą przedstawiciele VeloBanku. Na pytanie „Jak oszczędzić na kosztach energii elektrycznej?” odpowie następnie ekspert Polenergii Fotowotaika. W ostatniej części spotkania reprezentant Euros Energy omówi temat wymiany źródła ciepła jako elementu transformacji energetycznej.

Konferencja odbędzie się w Courtyard by Marriott Katowice City Center, przy ul. Uniwersyteckiej 13, w godzinach 10:00-14:00.

Chęć udziału w wydarzeniu można zgłaszać na adres: [email protected] do 11.09.2023 r.

Zagraniczna prasówka energetyczna: Niemieckie wiatraki stanęły w korku; Amerykańskie sieci wytrzymały upały; Benzyna w Europie trzyma się mocno; Komisja Europejska głowi się nad neutralnością klimatyczną paliw syntetycznych.
Łopata wiatrak fot. Depositphotos
Niemcy chcą do 2030 r. pozyskiwać 80 proc. energii elektrycznej z OZE, z czego 115 GW ma pochodzić z lądowej energetyki wiatrowej. Fot. Depositphotos
Zielone technologie rozwijają:
Elektromobilność napędza:
Tydzień Energetyka: Będzie NABE albo nie NABE; PGE pożegnała się ze strategią; Australia strajkuje, gaz drożeje; Bundestag uchwala odejście od gazu; Japończycy wchodzą w NuScale.
Coal mining
Cementownia Kujawy będzie miała pierwszą w Polsce dużą instalację do wychwytu CO2. Po obu stronach Atlantyku pojawia się coraz więcej takich projektów.
ORLEN Olefiny  5
W swojej strategii Orlen przewiduje, że do 2030 r. będzie miał możliwość magazynowania lub zagospodarowania 3 mln ton CO2 rocznie. Fot. mat. pras.
Partner działu Klimat:
Technologie wspiera: